Kamu Tasarruf Tedbirleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Maliye Bakanı Şimşek tarafından kamuoyuna duyuruldu. 

Personel alımında kısıtlamaya gidilmemeli

Tasarruf paketiyle ilgili bir açıklama yapan Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya personel alımında gidilen kısıtlamaya gidilmemesini istedi.

Kaya'nın sözlerine devam ederek, kamu çalışanlarının sosyo-ekonomik standartlarının korunması gerektiğini vurguladı. 

Kaya, memurların refah düzeyini artıracak adımların atılması gerektiğini ifade etti. Ülkenin zor zamanlarında görevlerini canla başla yerine getiren memurların emeklerinin takdir edilmesi gerektiğini belirtti. 

Deprem, pandemi ve diğer afetlerde mücadelelerini sürdüren ve hiçbir ödül beklentisi içinde olmadan hizmet veren memurların, alınan ve alınacak olan kararların gözden geçirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. 

Emekli Olan Hekimlerin Aylıklarından Kesinti Yapılması Tepki Topladı Emekli Olan Hekimlerin Aylıklarından Kesinti Yapılması Tepki Topladı

Personel alımı ihtiyaca göre devam etmeli 

Ayrıca, eğitim, sağlık, güvenlik gibi alanlarda kamu çalışanı alımlarının azaltılmasının memurlar üzerindeki yükü artıracağını ve hizmet üretiminde aksaklıklara yol açabileceğini dile getiren Genel Başkan Kaya, kamu personel alımlarında kısıtlamaya gidilmeden, ihtiyaca göre alımların devam etmesi gerektiğini bir kez daha vurguladı.