Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, öğretmenlerin maaşlarının artırılması talebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü bildirildi. Görüşmenin konusuyla ilgili detaylar henüz netlik kazanmamakla birlikte, öğretmenlerin uzun zamandır maaş artışı beklentisi içerisinde olduğu ve bu konunun gündemin en önemli maddelerinden biri olduğu biliniyor.

Özer'in yaptığı bu görüşmenin öğretmenlere ek bir müjde olarak yansıyıp yansımayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Öğretmenlerin iddiasına göre, kamu kurumlarında en düşük memur maaşını kendilerinin aldığını ileri sürüyorlar. Ay sonu derdi ile uğraşan öğretmenlerin uzun bir süredir ek zam talebinde bulunuyorlar.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 gün önce yaptığı konuşmada, uzman öğretmenlerin 22.000 TL, Başöğretmenlerin ise 25.000 TL maaş aldıklarını söylemişti.

Gazeteci Mahmut Özay'ın paylaşımına göre Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile öğretmenlere ek zam konusunda görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin maaş artışı için devrede. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme yaptı. Sahadan gelen talepleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği öğrenildi.