Milletvekili Ertuğrul'un kınama açıklaması şu şekilde oldu: "Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Avni Çelik'e AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan tarafından yapılan hakaret ve saldırıyı öncelikle bir hekim olarak kınıyorum. 20 Ağustos günü Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden AKP Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan’ın oğlu Muhammed Ali Arslan’a Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. Genç kardeşimizin böylesi elim bir kazada genç yaşta hayatını kaybetmiş olmasından dolayı çok üzgünüz. Hiç kimsenin böyle tarifi imkansız bir evlat acısını yaşamamasını dileriz."

Ancak Milletvekili Ertuğrul, yaşanan bu acı olayın ardından sağlıkta şiddetin bir kez daha karşılarına çıktığını ve bu durumu kabul edemeyeceklerini vurguladı. Sağlıkta şiddetin son yıllarda hızla arttığını ve sağlık çalışanlarını savunmasız bıraktığını ifade etti.

Çalışma Bakanından Son Dakika Memur Çalışma Saatleri Açıklaması! Çalışma Bakanından Son Dakika Memur Çalışma Saatleri Açıklaması!

Ertuğrul, açıklamasına şu şekilde devam etti: "Sağlık Bakanlığı’nın hekimleri ve sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran politikaları sonucu artık aciller, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, kısaca hekimlerin görev yaptığı tüm sağlık kurumları güvensiz ortamlar haline getirilmiştir. Devrek Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yapan Dr. Avni Çelik’in kendisini taziye amacıyla aradığı sırada AK Parti Bartın İl Başkanı tarafından ölümle tehdit edildiği olayda da bir kez daha görülmüştür ki; sağlık personeli (sağlıkçılar) tamamen savunmasız bırakılmıştır."

Milletvekili Ertuğrul, şiddete uğrayan Dr. Avni Çelik'e geçmiş olsun dileklerini ileterek, sürecin takipçisi olacaklarını da duyurdu. Sağlık emekçilerinin yaşam hakkına kastedilmesini önlemek için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.