Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım sürüyor. Seçim günü yaklaştıkça, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi müjde açıklıyor. Ancak, memurlarla ilgili bir müjde henüz duyurulmadı. Bazı çevreler, Cumhurbaşkanının memurlar için özel bir müjde hazırlığında görüşünde hem fikir. Memurların merakla beklediği zam müjdesinin detaylarını ele haberimizde okuyabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde bayram arefesinde bomba müjdeyi vermiş, konutlardaki doğalgazın 1 ay bedava olacağını açıklamıştı. Bunun yanı sıra TOGGu yollarda gördük. Depremzedelere müjde üstüne müjde açıklanıyor. İstanbullular için de tam 750 bin TL hibe verildi. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 Lira oldu. Bunun yanı sıra normalde yılda 1 defa yapılan asgari ücret zammına Temmuz ayında bir iyileştirme daha yapılacağını belirtti. Sıra geldi memurlara..

Memur maaşlarına Erdoğanın zam müjdesi vermesi bekleniyor. Bu zammın seyyanen olması bekleniyor. Zam açıklaması için şimdilik en uygun yer 1 Mayıs Memur Sen Kongresi olduğu söyleniyor. Memur Sen, Cumhurbaşkanı Erdoğanı kongreye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğanın davete icabet etmesi durumunda burada memurlara zam açıklaması bekleniyor.

Peki ne kadar zam açıklanabilir?

Cumhurbaşkanı Erdoğanın ne kadar zam açıklayacağı henüz belli değil. Bu sır gibi tutuluyor. Lakin en düşük memur maaşlarına yüzde 30 oranında bir seyyanen zammın gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında nasıl bir açıklama yapacak. Tüm memurların gözü kulağı bu açıklama.