Nisan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Kocaeli Şehir Hastanesi, Gökçek'in eleştirilerine hedef olmuştu. Eski başkan, sosyal medya hesapları üzerinden hastaneye yönelik çeşitli eleştirilerde bulunmuş ve üzerine düşeni yapmakla yükümlü olanlara çağrıda bulunmuştu.

Gökçek'in Kocaeli Şehir Hastanesi ile ilgili eleştirileri, kamuoyunda da geniş yankı uyandırmıştı. Hastane yönetimi ve yetkililer, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunmuştu.

Kocaeli Şehir Hastanesinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) binasının dış cephesinde gökkuşağı renkleri ile boyanmış paneller bulunuyor. Melih Gökçek aynı zamanda LGBT renkleri olarak kabul edilen bu panelleri sosyal medyanın gündemine taşıdı, kişisel hesabından şunları yazdı:

HAYRANLIĞINIZ NEREDEN?

“HAYIRDIR?

KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ.

LBGT’YE HAYRANLIĞINIZ NEREDEN?”

BRANDA İLE KAPATTILAR

kocaeli-sehir-hastanesi

İşte bu olayın ardından Kocaeli Şehir Hastanesinde flaş bir gelişme yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin eski başkanı Melih Gökçek’in tweetinin ardından Kocaeli Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon binasının renkli panellerinin üzeri branda ile kapatıldı. Söz konusu gelişmenin neden yaşandığı henüz bilinmezken hastanenin bu denli hızlı aksiyon alması da dikkat çekti.