Yeni yasama döneminin açılmasıyla birlikte, TBMM'nin önündeki gündem oldukça çeşitli ve önemli meseleleri içeriyor. Ancak ekonomi torba yasa teklifi, özellikle dikkat çekiyor. Ekonomi alanındaki düzenlemeler ve yasal düzenlemeler bu dönemin odak noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Meclis, yasama sürecine başlamadan önce ihtisas komisyonlarında detaylı çalışmalar yapacak ve mevcut ekonomik duruma yönelik önlemler ve değişiklikler üzerinde görüşmeler gerçekleştirecek.

BÜTÇEDEN ÖNCE

Hekimler istifa etti, acilde tek doktor kaldı iddiasına açıklama! Hekimler istifa etti, acilde tek doktor kaldı iddiasına açıklama!

Edinilen bilgiye göre, bakanlıklarda yürütülen çalışmaların sonuna gelindi. Çalışmalar, kapsamlı bir torba kanun teklifinde birleştirilecek. Teklif metninde turizm, sanayi, sağlık, teknoloji ve ticaret hayatına ilişkin düzenlemeler yer alacak. Torba yasa teklifinin, bütçe maratonun komisyon ayağı başlamadan Plan ve Bütçe Komsiyonu'nundan geçerek, Genel Kurul'a inmesi ve yasalaşması bekleniyor.

TEKLİFTE NELER OLACAK?

Torba yasa teklifinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının bir süredir üzerinde durduğu günlük kiralanan evler düzenlemesinin yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının teknoloji geliştirme bölgelerine dönük çalışması da yer alacak. Sağlık Bakanlığı, Rekabet Kurulu ve TÜBİTAK'ın taleplerin bulunduğunu bildiren kaynaklar, torba yasa üzerindeki çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.