2024-2025 yıllarını kapsayan zam görüşmeleri, memur ve memur emeklileri için büyük bir önem arz ediyor. Toplantıların ardından, memur ve emeklilerin 2024 ve 2025 yıllarındaki toplu sözleşme zam oranları belirlenecek. Memurların beklentisi, 2024 yılı için yüzde 40 ve 2025 yılı için yüzde 40 olarak öne çıkarken, Memur-Sen'in talebi ise yüzde 110 olarak belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan toplu sözleşme görüşmelerinin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bugün burada halihazırda çalışan ve emekli olan 6 milyon kamu görevlisi ve emeklisinin 2024-25 yıllarını kapsayacak maaşları ile sosyal haklarını kamu görevlileri konfederasyonumuz ve 11 hizmet kurulunda kurulu sendikalarımızla yürüteceğimiz müzakerelerin yer alacağı 7. dönem kamu görevlileri toplu sözleşme görüşmelerini başlatıyorum. Müzakerelerin hayırlara vesile olmasını değerlendiriyorum.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın büyük çabası ile Türk devletleri teşkilatı çatısı altında 2 gün önce Türk Devletleri Sendikalar Teşkilatı kuruldu. Çalışma hayatı ile sendikal faaliyetlerde birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürüyeceğiz.