A.Ö., özel olarak kurulan bir jandarma ekibi tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İlk sorgusunda suçunu itiraf eden A.Ö., Şerafettin Akalın'ı öldürdüğünü kabul etti. Olay, 14 Ocak'ta Söke-Kuşadası yolu üzerinde Granta mevkiinde meydana gelmişti.

Cinayetin detaylarına göre, Granta mevkiinde boş bir arazide başı vücudundan ayrılmış ve çuval içine konulmuş bir erkek cesedi bulunmuştu. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, güvenlik çemberi oluşturarak detaylı incelemelere başladı. Parçalanmış ceset, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

KAYIP OLDUĞU BİLDİRİLMİŞTİ, CESEDE BULUNDU

Bulunan cesedin 14 Aralık 2023'te evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen 4 çocuk babası Şerafettin Akalın'a ait olduğu belirlendi. Jandarma olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

KURULAN ÖZEL EKİP ARAŞTIRMAYA BAŞLADI

Kamuoyuna kesik baş cinayeti olarak yansıyan olayda yapılan araştırma sonucu kimlik bilgilerine ulaşılan Şerafettin Akalın’ın öldürülmesi olayına karışanların yakalanması için özel ekip kuruldu. JASAT ekipleri de çalışmalara destek verdi.

Bülent Arınç’tan Hastane Kelimesine Eleştiri: Şifahane Denilmeli! Bülent Arınç’tan Hastane Kelimesine Eleştiri: Şifahane Denilmeli!

Yürütülen soruşturma kapsamında özel bir klinikte diş hekimi olarak çalıştığı öğrenilen 34 yaşındaki A. Ö. ile 71 yaşındaki H. Ö. ve 39 yaşındaki V.Ö. cinayet şüphelisi olarak belirlendi. Şüpheliler, evlerine düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı.

DİŞ DOKTORU İTİRAF ETTİ

Yakalanan şüphelilerden diş doktoru A.Ö. yapılan sorgu sırasında suçunu itiraf etti. A.Ö. Şerafettin Akalın’ın ile buluştuğunu, arazide yürüdükleri sırada tartıştıklarını, Şerafettin Akalın'ın kendisine balta ile saldırmasının ardından cinayeti işlediğini anlattı. Suçunu itiraf eden A.Ö. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Serap