Op. Dr. Adnan Keklik, tıp eğitimine 1979 yılında başladığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde büyük bir başarıyla devam etti ve 1985 yılında fakültenin birincisi olarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Denizli Tavas/Ulukent Sağlık Ocağı'nda mecburi hizmetini başarıyla tamamladı. Mart 1987'de İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde asistan olarak görev aldı ve Mart 1991'de Uzman Doktor unvanını elde etti. Aynı yıl içerisinde Baş Asistan olarak görevine devam etti. 24 yıl boyunca aralıksız bir şekilde İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalıştı ve Eylül 2011'de emekli oldu.

Opr. Dr. Adnan Keklik, sadece hastane içerisinde değil, özel muayenehanesinde de büyük bir özenle çalıştı. Ocak 1992 tarihinden itibaren hastalarını özel muayenehanesinde kabul etmeye başladı ve uzun yıllar boyunca sağlık hizmeti verdi.

Türk tıp camiasının sevilen ve saygı duyulan isimlerinden biri olan Opr. Dr. Adnan Keklik'in kaybı, tıp dünyasında derin bir üzüntü yarattı. Onun mesleki başarıları, örnek alınacak tutumu ve alanındaki katkıları her zaman hatırlanacaktır. Ailesine, meslektaşlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.