İngiltere'de, cinsel bağımlılığı olduğu ortaya çıkan bir doktorun, hastalarını tedavi etmek yerine bir aile sağlığı merkezinde bir dizi kadınla ilişkiye girdiği gerekçesiyle doktorluk lisansı ömür boyu iptal edildi.

Bir grup kadın hastasıyla

Olay, Cambridge Üniversitesi mezunu 40 yaşındaki doktor Thomas Plimmer'in, bir grup kadın hastasıyla cinsel ilişkiye girdiğinin ortaya çıkmasıyla gündeme geldi. 

Kadin Hastalariyla Cinsel Iliskiye Girdigi Tespit 17281651 2750 Amp

Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Krizi: 33 Hasta Etkilendi, 14'ü Entübe Edildi Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Krizi: 33 Hasta Etkilendi, 14'ü Entübe Edildi

Kadın hastalar şikayet etti

6 kadın hastanın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda açılan dava, Plimmer'in doktorluk lisansının ömür boyu iptal edilmesiyle sonuçlandı.

Ömür boyu lisansı iptal

Bir doktorun, cinsel bağımlılığı nedeniyle hastalarını tedavi etmek yerine bir aile sağlığı merkezinde bir dizi kadınla ilişkiye girmesi sonucunda doktorluk lisansı ömür boyu iptal edildi.

 İddialara göre, cinsel bağımlılığı olduğunu iddia eden Thomas Plimmer, bazı hastalarını rızası dışında zorla ilişkiye girdiğini itiraf etti.