Olayla ilgili detaylar ve polis tarafından yakalanan şüpheli hakkındaki bilgilere göre, Bayraklı'da yaşanan bu üzücü olayın son gelişmelerini sizlere aktarıyoruz.

İzmir Adliyesi önündeki bir restoranda meydana gelen silahlı çatışma olayı, iki husumetli grup arasında yaşandı. Olayın detaylarına göre, Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davalara karışan iki grup, adliye yakınlarındaki restoranda karşılaştı ve burada silahlı bir çatışma başladı. Ardı ardına duyulan silah sesleri üzerine, çevredeki vatandaşlar korku içinde kaçışmaya başladı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi.

Polis ekipleri, olaya karışan şüphelileri teker teker tespit etme ve yakalama çalışmalarını sürdürürken, çatışma sonrası birçok kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından çevre hastanelere kaldırıldı. Bu üzücü olayın ardından bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Çatışma sırasında, 20 yaşındaki Umut Ertek hayatını kaybederken, C.B. (24), S.Ç. (35), E.B.İ. (20) ve S.A.M. (23) isimli kişilerin ise ağır yaralandığı ve hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi. Bu çatışmanın, 2020 yılında Karabağlar ilçesinde İnönü Caddesi'nde meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği bir saldırıyla bağlantılı olduğu belirtildi.

Prof. Dr. Nermin Yeniköse vefat etti! Prof. Dr. Nermin Yeniköse vefat etti!

Olay yerinde 10'dan fazla şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi verilirken, bir şüphelinin Konak ilçesindeki Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde saklandığı tespit edildi ve burada polis ekipleri tarafından yakalandı. Soruşturma devam ediyor.