İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen CHP’li Dr. Cemil Tugay’da Tabip Odası seçimlerinde oy kullanan isimler arasına girdi.

İzmir Tabip Odası, iki gün süren olağan genel kurulunun ardından yeni yönetimini belirledi. Genel kurul sonucunda, İzmir Tabip Odası'nın yeni başkanının İzmir Hekim Dayanışması grubundan olması bekleniyor.

Ahmet Priştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde başlayan İzmir Tabip Odası 2024-2026 Dönemi Olağan Genel Kurulu, Namık Kemal Anadolu Lisesi'nde yapılan seçimle tamamlandı. Oy kullanma sürecinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da yer aldı.

112 Çalışanlarının Taleplerine Sağlık Müdürlüğü Kayıtsız Kalıyor! 112 Çalışanlarının Taleplerine Sağlık Müdürlüğü Kayıtsız Kalıyor!

Oy sayımı sonucunda, İzmir Hekim Dayanışması'ndan 4, İzmir Çağdaş Hekimler Grubu'ndan 3 hekim yeni yönetimde yer aldı. Bu sonuca göre, Tabip Odası başkanının da İzmir Hekim Dayanışması'ndan olması bekleniyor. Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu'nda ise her iki gruptan da hekimler bulunurken, TTB Merkez Konseyi delegeleri arasında İzmir Hekim Dayanışması'ndan 12, Çağdaş Hekimler Grubu'ndan 3 hekim yer aldı.