İzmir'de faaliyet gösteren özel bir laboratuvarın, bir kadının göğsündeki kitleden alınan örneğin kanser olarak teşhis edilmesi ve kadının İstanbul'daki bir hastanede kemoterapi tedavisine başlamasının ardından ortaya çıkan rapor karışıklığına ilişkin idari soruşturma başlatıldı. İddialar, kadının ailesinin özel laboratuvar hakkında suç duyurusunda bulundu.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, yaşanan olayın ciddiyeti üzerine derhal inceleme başlattı. Laboratuvarın kanser teşhisi koyduğu kadının raporlarını karıştırması ve aslında kanser olmadığı sonradan ortaya çıkan kadının gereksiz yere kemoterapi tedavisi almasına yol açtığı iddiası, şaşkınlık yarattı.

Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, olayın tüm yönlerinin titizlikle araştırılacağını ve sorumluların adalet önüne çıkarılacağını belirtti. Sağlık hizmetlerindeki güvenilirliğin önemi göz önünde bulundurularak, olayın aydınlatılması için tüm detaylar incelenecek ve gerekli önlemler alınacak.

Hastaların güvenliği ve doğru teşhislerin önemi, sağlıkta öncelikli konuların başında yer alıyor.Sağlık otoriteleri, böylesi olayların yaşanmaması için gerekli denetim ve düzenlemelerin yapılacağını ve halkın sağlığının korunması adına sürecin titizlikle yönetileceğini vurguluyor.