Hekimsen Sendikası tarafından yapılan açıklamada, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddetin artık kabul edilemez bir seviyeye ulaştığı belirtildi. Sendika, sağlık sektöründeki hataların ve sorunların sonucunda, hekimlerin çözüm arayışlarına güçlü bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Hemşireye Cinsel Saldırıda Bulunan Doktor, ‘Başka Kadınları Da Taciz Etti’ İddiası! Hemşireye Cinsel Saldırıda Bulunan Doktor, ‘Başka Kadınları Da Taciz Etti’ İddiası!

Sağlık sektöründe yaşanan sorunlara çözüm getirebilmek ve sağlıkta şiddeti sona erdirebilmek amacıyla Hekimsen Sendikası, tüm Türkiye genelinde 9 Ekim 2023 tarihinde bir günlük iş bırakma eylemi kararı aldı. Bu eylem ile tüm poliklinik hizmetlerinin durdurulacağı, ancak acil servislerin etkilenmeyeceği bildirildi. Sendika, ayrıca elektif ameliyatların yapılmayacağını ve iş bırakma eyleminin gündüz mesai saatlerinde gerçekleşeceğini açıkladı.

İş bırakma eylem kararı ile tüm Türkiye'de hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. Acil Tıp poliklinikleri bu kararın dışındadır, acil servis hizmetleri devam edecektir. Servislerde çalışan üyelerimiz, çalışmalarını aksatmayacak şekilde yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartı ile eyleme katılabileceklerdir (tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleri de bu kapsamdadır). Ayrıca yapılacak iş bırakma eylemleri sırasında elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi, gündüz mesai saatlerinde yapılacaktır. Taciz ve güvenlik tehdidi sebepleri ile çalışanlarımızın o gün iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

İş Bırakma Eylemi: 9 Ekim 2023

Hekimsen Sendikası, 9 Ekim iş bırakma kararı almıştır. 114/2023 sayılı iş bırakma kararı ile tüm Türkiye genelinde iş bırakma kararı yapılacaktır. İş bırakma kararı ile 9 Ekim 2023 tarihinde tüm Türkiye'de doktorlar iş bırakacak, hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. İş bırakma kararı, tüm sağlık çalışanlarını da kapsamaktadır.

9 Ekim Doktorlar İş Bırakacak mı?

Tüm Türkiye genelinde 9 Ekim 2023 tarihinde iş bırakma eylemi yapılacaktır. 9 Ekim doktorlar iş bırakacaktır. İş bırakma eylemi kapsamında Hekimsen Sendikası'nın 114/2023 sayılı kararına uyan tüm sağlık çalışanları, o gün taciz ve güvenlik tehdidi gibi sebepler ile iş yerlerinde bulunmayacaktır.