Sağlık-Sen Batman Şube Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen sağlık çalışanları, bir hastanın iki sağlık çalışanına bıçaklı saldırı girişimine düzenledikleri basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, yaptığı açıklamada, artık sağlık sektöründe şiddeti istemediklerini belirtti.

Eğitim ve Araştırma Hastanesine tedavi için başvuran bir hastanın sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırıda bulunduğunu ve tehditler savurduğunu dile getiren Dursun, olayla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını ifade etti. Sağlık çalışanlarına karşı gerçekleşen bu tür şiddet eylemlerinin toplum sağlığını olumsuz etkilediğini vurgulayan Dursun, "Sağlıkta şiddet terörü artık yeter" diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir hasta tarafından gerçekleştirilen bu şiddet olayını kınayan ve olayın takipçisi olacaklarını belirten Dursun, sağlık çalışanlarının güvenli çalışma ortamı talebinin altını çizdi.

Şiddete yönelik caydırıcı cezaların hala verilmediğini, hastane hizmet ortamındaki güvenlik şemasının yetersiz olduğunu belirten Dursun, sağlık hizmeti sunmanın artık kendileri için eziyet haline geldiğini kaydetti.

"Hak etmiyoruz"

Abdulkadir Selvi’den ilginç ‘Kavala’ çıkışı Abdulkadir Selvi’den ilginç ‘Kavala’ çıkışı

Sağlıkta şiddete yönelik cezaların caydırıcı olmasını talep eden Dursun, "Sağlıkta terörü besleyen bu kişi ve yanlış zihniyetteki odaklar bilsin ki gecemizi gündüzümüze katarak milletimize sunduğumuz özenli sağlık hizmetini sunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu sebeple diyoruz ki yazıktır etmeyiniz, hak etmiyoruz, susmuyoruz. Sağlık-Sen Batman Şubesi olarak her daim sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu belirtir, bu tarz üzücü olayların yaşanmamasını temenni eder ve sağlıkta şiddet karşısında artık faillere caydırıcı cezaların bir an önce verilmesini talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.