Hemşirenin boğazını sıkan sonra da tekmeler savurarak darbeden hasta yakını, hemşirenin mesai arkadaşlarının araya girmesiyle durdurulabildi.

Sırf şifreyle geçilen bir kapıyı açamayacağını söylediği için hasta yakını tarafından yere yatırılıp boğmaya çalışılan hemşire, hasta yakınından şikayetçi olarak oldu.

Tabip-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Salih Can, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yaşanan olayı sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Sırf şifreyle geçilen bir kapıyı açamayacağını söylediği için hasta yakını tarafından yere yatırılıp boğmaya çalıştığı hemşire arkadaşımızın fotoğrafı bu.

Şanlıurfa eğitim araştırma hastanesinde yaşanan bu gün ki olay da arkadaşımızın tek suçu kendi birimi bile olmayan bir koridordan geçiyor olması. Memleketin en yoğun hastanesinde her türlü zor şartta özveriyle çalışmamıza rağmen hayatlarımızın pamuk ipliğine bağlı olmasından da her gün şiddet olaylarının bir yenisini yaşamaktan da bıktık.Bu memleketin çocukları insanı şartlarda çalışabilmek için ölmek ya da gitmek zorunda değil. Yeter artık duyun sesimizi!!

Hemşirenin şikayeti sonrası hasta yakını gözaltına alındı.