Hastane servislerinde uzun bir süredir devam eden klimaların çalışmama durumu, hastaların rahatsız olmasına neden oluyor. 

Kurtalan Devlet Hastanesi servislerinde yaşanan klimaların çalışmaması sorunu hakkında hastalar ve hasta yakınları çözüm bekliyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, klimaların uzun bir süredir çalışmadığı ve hastaların sıcak hava nedeniyle zor anlar yaşadığı dile getiriliyor. Hasta yakınları ise bu soruna evlerinden getirdikleri vantilatörlerle çözüm aramaya çalışıyorlar.

Muhtar Vedat Pekgöz, kendi yeğeninin hastaneye yatırıldığını ve klimaların çalışmaması nedeniyle evden getirdiği vantilatörle onun serinlemesine yardımcı olduğunu ifade etti. Hastane servislerindeki klimaların uzun süredir çalışmaması nedeniyle odaların sıcaklığının arttığını belirten Pekgöz, çözüm beklediklerini ve acil bir çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

Kurtalan Devlet Hastanesi yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadılar. Hastane içinde yaşanan klimaların çalışmama sorunu, hastaların ve hasta yakınlarının sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Özellikle yüksek ateş ve ishal gibi sağlık sorunlarıyla hastaneye başvuranlar için sıcak hava daha da zorlayıcı hale geliyor. Konuyla ilgili hastane yönetiminin bir çözüm bulup bulmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.