Hastanede sunulan öğle yemeğinde sağlık emekçilerine verilen makarnada kurt bulunduğu, ayrıca bir başka yemeğin ise pişmemiş kıyma olarak servis edildiği iddia edildi.

Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı! Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı!

Bu tür hijyen sorunları ve sağlık çalışanlarının günlük yemeklerde karşılaştığı lezzet problemleri, sağlık sektöründe ciddi bir endişe kaynağı haline gelmiş durumda. Genel Sağlık-İş Başkanı Derya Uğur, hijyenden yoksun yemeklerin sağlık çalışanlarının sağlığını tehlikeye attığına dikkat çekti. Aynı zamanda, Sayıştay'ın raporlarında belirtilen yemek konusundaki usulsüzlüklerin, sağlık çalışanları ve hastaların sağlığına mal olmaması gerektiğini vurguladı.

Sağlık emekçilerinin ve hastaların bu tür sorunlara maruz kalmamaları için daha katı denetimler ve çözüm odaklı yaklaşımlar gerektiği açıkça ortaya çıkıyor.

‘UTANCA DÖNÜŞTÜ’

CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya da konuya ilişkin Cumhuriyet’e verdiği demeçte “Sağlık çalışanlarımız bu ülkede resmen her gün başka bir konuda yaşam savaşı veriyor. Beyaz reform her geçen gün duyduğumuz haberlerle kara utanca dönüşüyor. Sağlık çalışanlarımızın sağlığını riske atmayın. Sağlık Bakanlığı’na sesleniyorum: ‘Hastanelerde yemekler şirket eliyle değil, sağlıklı, kaliteli ve doyurucu olarak kamu eliyle verilsin’” diye konuştu.

Cumhuriyet