Hastane kantininde en çok tercih edilen çay, kahve, su ve tost gibi ürünlerin fiyatlarının yüksek olması, çalışanların ve hastaların bütçesini zorluyor. Soda 35 lira, pet su 10 lira, nescafe 20 lira, çay 15 lira ve tostun 60 lira olduğu belirtilen kantinin aylık ihale bedelinin 160 bin TL olduğu öğrenildi.

İhale bedelinin yüksek olması sebebiyle sürekli el değiştiren kantindeki fahiş fiyatlar, vatandaşların satın alma oranını düşürüyor. Hastane ziyaretçileri, bu durumun genellikle emekli kesiminden olan hastane gelenlerini olumsuz etkilediğini ifade ediyor. Fiyatların yüksekliği nedeniyle bir bardak çay içmek dahi zorlaşan vatandaşlar, bu durumu eleştiriyor ve geri dönmek zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Hekimler, nöbet ücretlerini asgari ücretli ile kıyasladılar: ‘Yetmiyor’ Hekimler, nöbet ücretlerini asgari ücretli ile kıyasladılar: ‘Yetmiyor’

Yapılan açıklamalara göre, ihale bedelinin yüksek olmasının, kantindeki yiyecek ve içecek fiyatlarına doğrudan yansıdığı ifade edildi. Hastane personeli ve ziyaretçileri, daha uygun fiyatlarla daha kaliteli hizmet alabilmek adına bu durumun gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiriyor.