Hastane girişindeki bu yazılar, 15 yıl arayla değişiklik göstermiş ve bu değişiklik, geniş bir kesimin dikkatini çekti.

Hastanenin girişine yazılan bir yazı tartışmalara neden oldu. “Hastanemizde mesaimiz, kapıdaki son hastanın ızdırabı dinene kadar devam etmektedir” yazısı, sosyal medyayı ikiye böldü. Bir kesim, bu yazının gereksiz olduğunu, olumsuzluklar çağrıştırdığını söylerken, bir kesim de Sağlık Bakanlığı’nın şiarının da bu olduğunu, yazının hiçbir olumsuzluğa yol açmadığını söyledi.

Sosyal medyada başlatılan bir çalışmayla bu yazının hastanenin girişinden kaldırılması istendi. Hastane yönetiminin ise bu konuya sıcak bakmadığı öğrenildi. 15 yıldır bu yazının hastane girişinde yazdığı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

YAZI İLK BAŞTA KALDIRILDI, GERÇEK BAMBAŞKA ÇIKTI!

Bu kapsamda önceki gün Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki bu yazı kaldırıldı. Yazıya tepki gösterenler sosyal medya üzerinden “Başardık, gelen tepkiler üzerine yazıyı kaldırttık” paylaşımlarında bulundu. Gerçek ise bambaşka çıktı. Hastane yönetiminin yazının kalmasında ısrarcı olduğu, 15 yıldır hastane girişinde bulunan mavi fontlu bu yazının, hastanenin yeni isminin yazılı olduğu kırmızı fonda uymadığı, eski yazının değiştirilmek için kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı. Kısa süre aynı yazı kırmızı fonda çevrildi ve tekrar hastanenin girişine asıldı. Başka bir kesim ise Konya’da bu gibi basit meselelerle uğraşmanın kimseye bir şey kazandırmayacağı görüşünü savundu.

Kaynak: EMRE ÖZGÜL-Mehaba haber