İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde olaylar akıl almaz bir şekilde gelişti. B.Ö. isimli bir şahsın aşırı alkol almasıyla başlayan olaylar, hızla ilerledi. Şahıs, sokakta bulunan vatandaşların polise ihbarı üzerine müdahale edildi. Polis ekipleri, B.Ö.'nün durumunu kontrol etti ve aşırı alkollü olduğunu tespit etti.

Sağlık ekipleri de durumu ciddi buldu ve ambulansla müdahalede bulundu. Ardından B.Ö., Seka Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Bu olay, hastane ve yetkililer arasında güvenlik ve alkole bağlı sorunların ele alınması gerektiği konusunda bir tartışma başlattı.

DOKTORA ZORLUK ÇIKARDI

Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki bir olay, Şehir Hastanesi'nde şok etkisi yarattı. Aşırı alkollü olduğu için hastaneye getirilen B.Ö. adlı bir şahıs, doktor tarafından muayene edilirken davranışlarıyla zorluk çıkardı. Duruma müdahale etmek isteyen özel güvenlik görevlisi İsa Kocakoç, şahsı sakinleştirmek için mücadele etti. Ancak B.Ö., güvenlik görevlisinin koluna tutunarak düştü. Bu sırada cebinden çıkardığı bıçakla İsa Kocakoç'u kalçasından üç kez bıçakladı. Olay yerine gelen polis ekipleri, şahsı gözaltına aldı. İsa Kocakoç ise hastanede tedavi altına alındı. Bu üzücü olay, hastane güvenliği ve sağlık çalışanlarının maruz kaldığı risklerin tekrar gündeme gelmesine neden oldu.

"NE ŞEKİLDE MUAYENE EDECEKSİN BENİ"

Olayda yaşadıklarını anlatan 41 yaşındaki güvenlik görevlisi İsa Kocakoç, "112'nin getirdiği şahıs, doktor müdahale ederken sorduğu sorulara ters cevaplar verdi. 'Sana ne lazım?', 'Ne şekilde muayene etmek istiyorsun beni?' gibi cevaplar vermeye başladı. Doktor, 'Dayak mı yedin, yere mi düştün?' diye sorduğunda da 'Seni ilgilendirmez ben gidiyorum' dedi. Doktor bey ise kan alınacağını ve oturması gerektiğini söyledi.

"DIŞARI ÇIKARTANIN DA" DEYİP GÜVENLİĞİ BIÇAKLADI

Sonrasında şahıs, 'Oturtanın da' diyerek küfürler etti. 'Beyefendi çıkın dışarı' dediğimde 'Çıkartanın da' diyerek yine küfürler etti. Kolundan tuttuğumda yere düştü. Tekrar kolundan tutup kaldırırken diğer elinde bıçak varmış, biz fark edememişiz. O arada kalçama 3 bıçak darbesi yedim. Fark ettiğimde bileğini tuttum o ara elime de denk geldi. Daha sonra da polis arkadaşlar geldi zaten. Devamında vatandaşı aldılar. Alkolik diye geldi, 112 o şekilde getirdi. Şikayetçi olacağız. Sonuna kadar takipçisi de olacağız" diye konuştu.