Olay, Şehitkamil ilçesindeki hastanede meydana geldi. İddialara göre, hastanenin acil ayakta hasta giriş kapısının önündeki çantayı fark eden vatandaşlar ve hastane yetkilileri durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ile bomba imha uzmanları sevk edildi. Acil servis boşaltıldı ve geniş güvenlik önlemleri alındı, ancak olayın gerçek yüzü çok geçmeden ortaya çıktı.

Kanunun Yürürlüğe Girmesiyle Birlikte Aile Hekimlerine Destek Ödemesi Yapılacak! Kanunun Yürürlüğe Girmesiyle Birlikte Aile Hekimlerine Destek Ödemesi Yapılacak!

Polis ekipleri, hastane acil servisi ile hastane bahçesini boşaltarak çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Alınan tedbirlerin ardından özel koruyucu kıyafetlerini giyen bomba imha ekipleri, şüpheli çantayı fünye ile patlatmaya hazırlanırken, çantayı bırakan şahıs olay yerine ulaştı. Şahıs, bıraktığı çantanın yanına giderek içindeki kıyafetleri gösterdi ve olay yerindekiler rahat bir nefes aldı.

Çantayı bırakan şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı. Bu olay, hastane personeli, polis ekipleri ve çevre sakinleri arasında geçici bir panik yaratsa da, çantanın zararsız olduğunun anlaşılmasıyla rahatlama yaşandı.

Editör: Serap