Prof. Dr. Memişoğlu, şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemez bir davranış olduğunu vurgulayarak, toplumun bu tür olaylara asla tahammül etmemesi gerektiğini belirtti. Hasta ile hekim arasındaki ilişkinin son derece özel ve mahrem bir alan olduğunu dile getiren Memişoğlu, bu sınırların korunması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin sağlık çalışanları açısından özverili bir topluma sahip olduğunu ve bu özverinin özellikle COVID-19 salgını sürecinde görüldüğünü ifade eden Memişoğlu, sağlık çalışanlarının topluma saygısının her zaman korunması gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Memişoğlu, "Hem doktorlar hem de hastalar aynı tarafı temsil ediyorlar. Biz sağlık çalışanları, hastalarımızı iyileştirmek ve tedavi etmek için çabalıyoruz. Bu nedenle şiddetin herhangi bir türünü kabul edemeyiz. Bu olayı detaylı bir şekilde araştıracağız ve kamuoyunu sonuçlar hakkında bilgilendireceğiz." dedi.

Doç. Dr. Cengiz Tuncer: Üniversite Hastanesi’ne Giden Ölüyor Algısı Yanlış! Doç. Dr. Cengiz Tuncer: Üniversite Hastanesi’ne Giden Ölüyor Algısı Yanlış!

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan bu önemli inceleme, hem sağlık çalışanları hem de hastalar arasındaki ilişkilerin saygı ve anlayış temelinde sürdürülmesi gerekliliğini bir kez daha gündeme getiriyor.