Yüzde 52 epilepsi hastası olan Soner K., sağlık durumu nedeniyle rapor almak için hastanenin acil servis bölümüne başvurdu. Ancak kayıt işlemleri sırasında yaşananlar beklenmedik bir dönüşe neden oldu. Soner K., kendi rahatsızlığının öncelikli olduğunu düşünerek doktor Merve B.'nin yanına gitti ve bir tartışma başlattı.

Tartışma, Soner K.'nin doktora sıradan bir ifade kullanmak yerine şok edici bir cümle kurmasıyla daha da büyüdü. Soner K., doktora "Sizi boşuna dövmüyorlar hak ediyorsunuz" dedi. Bu sözler, hem hastane personeli hem de diğer hastalar arasında büyük bir şaşkınlık yarattı.

Olayın hemen ardından hastane güvenlik birimleri tarafından çağrılan polis, Soner K.'yi gözaltına aldı. Ancak Soner K., mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"SİZİ BOŞUNA DÖVMÜYORLAR"

İddiaya göre doktor Merve B., Soner K.'ye dışarı çıkması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Soner K., doktora "Sizi boşuna dövmüyorlar hakediyorsunuz dayağı" diye konuştu.Bu sözler üzerine doktor Merve B. odasından çıkarak, Soner K.'ye, "Sana diyorum kim dayağı hak ediyor? Nefes alamıyorum. Gel döv. Hadi vursana" diyerek tepki gösterdi. O sırada hastanede bulunan polis memuru duruma müdahale etti. Soner K., koridorda sıranın kendisine gelmesini bekledi. Merve B.'nin, Soner K.'ye "Git buradan" demesi üzerine bu kez tartışma yeniden başladı. Soner K., "Sen kimsin?" diyerek cevap verdi ve odaya girerek iddiaya göre, doktorun üzerine yürümeye çalıştı. Hastanenin güvenlik görevlileri ise, olaya müdahale ederek Soner K.'yi acil servisten çıkardı ardından da başka bir odaya aldı.

İFADESİNDE "SİNİRLENDİM" DEDİ

Yaşananlardan sonra Soner K., polis merkezine giderek, Merve B.'den şikayetçi oldu. Olaya ait kamera görüntüleri incelediğinde müşteki Soner K., şüpheli sıfatıyla mahkemeye çıktı. Soner K., mahkemede verdiği ifadesinde, epilepsi hastası olduğu için hastanede önceliği olduğunu, doktorun 'Dışarı çık' demesi üzerine sinirlenerek, "Sizi boşuna dövmüyorlar" dediğini, doktora yönelik tehdit edici söz kullanmadığını söyledi.

Doktora 'Sizi boşuna dövmüyorlar' dedi; savcılık harekete geçti

SAVCI KARARA İTİRAZ ETTİ

"Kadına karşı tehdit" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Soner K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Karara itiraz eden savcı, Soner K.'nin tutuklu yargılanmasını talep etti.