Yönetimden Taciz İddialarına Açıklama!

Hastane yönetiminden son günlerde basında çıkan taciz iddialarına karşı açıklama geldi. Kahramanmaraş'ın Elbistan Devlet Hastanesi idaresi, hastanede yatan bir hastaya taciz iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve soruşturma kapsamında iddialara konu olan anestezi teknisyeninin görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Yönetimden Taciz İddialarına Açıklama!

TIKLAYIN

Kahramanmaraş'ın Elbistan Devlet Hastanesi idaresi tarafından hastanenin resmi web sayfası aracılığıyla yapılan açıklamada; temmuz ayı içerisinde Elbistan Devlet Hastanesinde ameliyat olan bir kadın hastanın, hastanede görevli anestezi teknisyeni sağlık çalışanı tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurduğu ve şikayetçi olduğu hatırlatılarak, şikayet günü itibariyle hastane idaresi tarafından yapılan başvuru sonucu adli soruşturma başlatılmasına rağmen, ek olarak hastane idaresi olarak da  soruşturma başlattıklarını ve ilgili anestezi teknisyeni personelin soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırıldığı duyuruldu.

7/24 GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Şikayet konusu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreçle beraber hastane idaresinin başlattığı soruşturmanın devam ettiği söylenen açıklamada, Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm sağlık çalışanlarımızla beraber başta Elbistan ilçemiz olmak üzere tüm yöre halkına kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 görevimizin başındayız denildi. Yaşanan olayın münferit bir olay olduğuna vurgu yapılan açıklamada, adli süreç sonunda ilgili personelin suçlu bulunması halinde de gerekli her cezanın uygulanacağından vatandaşlarımızın şüphesi olmasın denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 19:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER