Yönetimden Taciz İddialarına Açıklama!

Hastane yönetiminden son günlerde basında çıkan taciz iddialarına karşı açıklama geldi. Kahramanmaraş'ın Elbistan Devlet Hastanesi idaresi, hastanede yatan bir hastaya taciz iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve soruşturma kapsamında iddialara konu olan anestezi teknisyeninin görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Gündem 06.09.2019, 20:32 08.10.2019, 19:29 Güler Sağlam
Yönetimden Taciz İddialarına Açıklama!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Kahramanmaraş'ın Elbistan Devlet Hastanesi idaresi tarafından hastanenin resmi web sayfası aracılığıyla yapılan açıklamada; temmuz ayı içerisinde Elbistan Devlet Hastanesinde ameliyat olan bir kadın hastanın, hastanede görevli anestezi teknisyeni sağlık çalışanı tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurduğu ve şikayetçi olduğu hatırlatılarak, şikayet günü itibariyle hastane idaresi tarafından yapılan başvuru sonucu adli soruşturma başlatılmasına rağmen, ek olarak hastane idaresi olarak da  soruşturma başlattıklarını ve ilgili anestezi teknisyeni personelin soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırıldığı duyuruldu.

7/24 GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Şikayet konusu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreçle beraber hastane idaresinin başlattığı soruşturmanın devam ettiği söylenen açıklamada, Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm sağlık çalışanlarımızla beraber başta Elbistan ilçemiz olmak üzere tüm yöre halkına kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 görevimizin başındayız denildi. Yaşanan olayın münferit bir olay olduğuna vurgu yapılan açıklamada, adli süreç sonunda ilgili personelin suçlu bulunması halinde de gerekli her cezanın uygulanacağından vatandaşlarımızın şüphesi olmasın denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?