Sağlık Personeli Yurtdışı Görevlendirme İçin Bakanlıktan Tanıdık Bulması Şart Oldu!

Maaş haricinde günlüğü 100 doları bulan Yurtdışına Sağlık Personeli görevlendirmelerinde bakanlıkta tanıdık bulma şartı var.

Sağlık Personeli Yurtdışı Görevlendirme İçin Bakanlıktan Tanıdık Bulması Şart Oldu!

Sağlık Bakanlığınca  Somali'den Sudan'a Nijer'den Bangladeş'e kadar  hastanelere ayrıca acil durumlarda Filistin,Kuzey Irak, Mekke, Medine,Bosna, Endonezya ve Pakistan'a  gerek askeri kargo uçaklarla gerekse tarifeli yollardan sağlık personeli gönderiliyor.

TIKLAYIN

Ancak buradaki maaşına ek günlüğü 100 dolardan daha fazla olan bu görevler için hakkaniyetten uzak bir görevlendirme yapıldığı gözler önünde. Sadece belli başlı uzman hekimlik dallarında torpilin dönmediği bunun dışında özellikle ebe hemşire sağlık memuru gibi branşlarda bakanlıkta tanıdık bulma şartı var.

Sağlığın her aşaması ve kadamesinde olduğu gibi yurtdışı görevlerinde de adam bulma şartı açıkça ortadadır 

Sayın Bakanımızdan bu adaletsizliği sona erdirmesini talep ediyoruz. Bir göreve giden bir daha göreve gitmemeli yerine başkaları gitmelidir. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selvi
Selvi - 3 ay Önce

Menzilci iseniz göstermelikte olsa hemen gidersiniz,sonrada haramdan helalden bahseder ahkam keserler.kul hakkından hiç bahsetmezler ama . yıllardır başvururum .ama kimin umrunda.haram olsun kim vesile oluyorsa torpille gidenlere.ama haramı helâli bilseler bunu yapmazlar

Hemşire
Hemşire - 3 ay Önce

Hakkımı yiyen zıkkım yesin.burunundan gelsin

Batuhan
Batuhan - 3 ay Önce

Yurtdışı görevlendirmelerinde aynen torpilin tanıdığın yoksa gidemiyorsun Her koşulu yerine getiriyoruz lakin en kıdemsizleri daha göreve yeni başlamış kişilerin gönderilmesi adaletsizliktir Sertifikası olanlar öncelik deniliyor lakin sadece sözde

Sag.mem
Sag.mem - 3 ay Önce

Evet doğru sağlık bakanlığına yazıklar olsun bu kadar torpil de olmas ki

Cevher abiniz
Cevher abiniz - 3 ay Önce

Malumsenliysen gidersin kardeşim, adamların ahiret inancı da kalmamış, nerede bir arpa var, hemen başına üşüşüp, karınlarını doyurmaya bakıyorlar, sözleşmeli yöneticilik, özellikli birim parası kalksın, bakın bakalım bi tane dava adamı kalıyor mu? İstifa etmiş olup, Hakkını haram edenlere saygılarımı sunuyorum, ama hala istifa etmeyip, bunlara destek veriyorsanız, bende size hakkımı helal etmiyorum. tüm sendikalardan istifa edilmeli, haklı taleplerimizi kim yerine getirirse, yetki ona verilmeli, sevgiyle kalın.

CEMALETTİN
CEMALETTİN - 3 ay Önce

VALLAHİ BAKANLIKTA BUR TANIDIK İSMİ VERMEZSENİZ PERSONEL OLSAN BİLE KOLAY KOLAY BAKANLIĞA GİREMEZSİN.

Saglikci
Saglikci - 3 ay Önce

Hak hak deyip ..torpille hak yiyenler..her nereye hangi cemaate dahil olursa olsun....önemli değil.....millet ve hepimizin nazarında şerefsizin önde gidenleridir....kusura bakmayın...

SIRADAKİ HABER