Kamu'da Esnek Çalışma Yeniden Başladı: Cumhurbaşkanı İmzaladı!

Kamu Kurumlarında tekrar esnek çalışmaya geçilmesini öngören Cumhurbaşkanlığı Genelgesi bugünkü Resmi Gazetede yayımlandı

Kamu'da Esnek Çalışma Yeniden Başladı: Cumhurbaşkanı İmzaladı!
banner71

26 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari personel bulundurulması şartıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi uygulanabilmesine ve idari izin verilmesine imkan sağlandı.

TIKLAYIN

İŞTE O 2020/11 SAYILI GENELGE

COVID-19 salgınının Ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmamak şartıyla;

Çalıştırılma biçimine bakımaksızın Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir. Buna dair usul ve esaslar Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili Kurum ve Kuruluşları için üst yönetici; Bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan; taşra teşkilatları (Bakanlıklarca belirlenmemiş ise) ile mahalli idareler, bağlı kuruşları ile mahalli idare birlikleri için ilgisine göre vali veya belediye başkanı; diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici tarafından belirlenir. Bu yetki devredilebilir.

Bu kapsam dönüşümlü çalışanlar fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılır.

Bu genelge kapsamında esnek çalışma yöntemlerinden faydalanan çalışanlar ile idari izinli sayılanlar bu sürede istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılırlar. Uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar ile görev yerinde çalışanlar hizmetin yürütülmesi sorumluluğu açısından eşittir. Uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar ile idari izinnli sayılanların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklıdır.

İdari izinliler, uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar amirlerinin izni dışında görev mahallerinden ayrılamazlar ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevlerine dönmek zorundadır.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

25 Ağustos 2020
Recep Tayyip ERDOĞAN
CUMHURBAŞKANI

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 12:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 hafta Önce

Öğretmenler evden çalışacak diye bütün kamuya karar çıkıyor. sağlık çalışanları için yapılan tek bir olumlu hareket yok.

serdar bursalı
serdar bursalı - 4 hafta Önce

Ek ödeme konusu ne olacak?

Tükenmiş sağlıkçı
Tükenmiş sağlıkçı - 4 hafta Önce

Keşke 24. Haftadan önceki gebelerde idari izinli sayılsa artık. 2 canlı halleriyle hastanenin her yerinde çalışıyorlar. Yazık günah.. sadece 24. Hafta üstü gebelere idari izin varken 24 hafta öncesi gebelerin ve bebeklerinin canları yok mu

sağlıkçı
sağlıkçı @Tükenmiş sağlıkçı - 4 hafta Önce

24 haftaya kadar covid olmamamızın garantisini veriyorlar sanki. bizim canımız hiçe sayılıyor. 2 canımızla hastanelere gelip çalışıyoruz. esnek çalışma beraberinde bizlerede idari izin verilmeli..

Sağlık sen
Sağlık sen - 4 hafta Önce

Söke devlet Hastanesi'ne pek uğramaz böyle şeyler. Neden mi hastane müdürü mevzuatı çok iyi biliyor. Öyle ya mali başkanı bile dinlemez. İşte böyle hak yiyenler o koltuklarda. Allah ıslah etsin

KIRŞEHİR Lİ HEMŞİRELER
KIRŞEHİR Lİ HEMŞİRELER - 4 hafta Önce

haberle ilgisi olmayan yorumunuz site yönetimi tarafından silinmiştir.

by
by - 4 hafta Önce

idari izin kimleri kapsıyor..

SIRADAKİ HABER