İki Tane Hemşirenin Ağzıyla Hastane Yönetmekle Başhekim Olunmuyor!

"İki tane hemşirenin ağzıyla hastane yönetmek başhekimlik olmuyor." diyerek sert bir açıklama yapan Sağlık Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan YÜNKÜL, "Bursa Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesinde yaşanan olaylar, çirkinlikler, personelin yaşadığı sıkıntılar arşı alaya yükseliyor." dedi.

Gündem 12.06.2021, 21:45 12.06.2021, 22:50 Güler Sağlam
İki Tane Hemşirenin Ağzıyla Hastane Yönetmekle Başhekim Olunmuyor!

Başkan YÜNKÜL yaptığı açıklamada;

Türkiyenin tek Spastik Çocuklar Hastanesi olan Bursa Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesinde yaşanan olaylar, çirkinlikler, personelin yaşadığı sıkıntılar arşı alaya yükseliyor. Uzun zamandır başhekim kaynaklı yaşanan sorunlar iyice artmış ve dayanılmaz bir hal almıştır.

İdarecilik sabahtan akşama kadar yumuşak koltuklarda oturarak olmuyor. İki tane hemşirenin ağzıyla hastane yönetmek başhekimlik olmuyor. Orada canını dişine takmış çalışan uzman doktorlara bende aslında uzman doktorum deyip mobbing yapmak, egonu tatmin etmek için çalışanlardan saçma sapan isteklerde bulunmak başhekimlik olmuyor.

Sağlık çalışanları yaşadığı bunca zorluk ve sıkıntının üzerine sizin kaprisinizi çekmek zorunda değil. Devlet sizi oraya hastane yönetesiniz diye oturtuyor egonuzu tatmin edesiniz diye değil.


*Sağlık Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan YÜNKÜL

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Haddini bil. 4 hafta önce
O iki hemşire sayesinde o koltuklardasın. Asalak gibi üye aidatlarını yemekten başka ne yaparsınız.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?