PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca'dan Teşvik Ödemesi Müjdesi!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca az önce yaptığı açıklama ile "teşvik ödemesi" müjdesini verdi.

Gündem 19.08.2022, 21:39 21.08.2022, 21:12 Cansu Polat
Bakan Koca'dan Teşvik Ödemesi Müjdesi!

1. Basamak'ta görev alanlar için "teşvik ödemesi" olmaması sağlık personellerinin büyük tepkisini çekmişti. Çıkarılan ek ödeme yönetmeliği sonrasında adeta 1. basamak da görev yapan çalışanların aldıkları döner kaldırılmıştı.

Koca, Teşvik Müjdesi Verdi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ağustos daha iyi bitsin diye Temmuzdan “teşvik” geliyor." ifadesine yer verdi.

Yine Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği ile 2 tür ödeme olması planlanmış, bunlar 1'incisi Taban ödeme 2'ncisi ise Teşvik ödemesi olmuştu.

Nasıl Hesaplanacak?

12.08.2022 tarihinde yayımlanan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme  Yönetmeliği sonucunda ödemelerin şu şekilde yapılması öngörülmüştü: 

  • Taban EK Ödeme Tutarları ödenecek.
  • EK Ödeme hesaplanırken daha önce hastane gelirine göre belirlenen ek ödeme katsayısı Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenecek.
  • Net performanslar bulunup ek ödeme katsayısı ile çarpılacak ve teşvik ödemesi yapılacak.

Özetle; Yeni ek ödeme yönetmeliği ile Sağlık Bakanlığı tarafından teşvik ödemesi altında sabit bir ödeme yapılacak. Ayrıca Hastane döner sermayesi hesaplanacak ve hak ediş çıkarsa teşvik ödemesi ile beraber ödenecek

Yorumlar (51)
Sağlık memuru 2 ay önce
Eee 1.basamak nerede, pandemi ödemesinde yok (covid+ hastalara baktığımız hakde) teşvikte yok, adamlar uğramıyorki 1.basamağa tabi nereden bilecekler. 1.basamağa destek verinki 2. 3. Basamağın yükü kalksın bakanlık bunu anlayamıyor mu?
sağlık memuru 2 2 ay önce
biz aylarca sabit aldık hastanede sizin evde yatan filyasyoncularınız ek ödeme aldılar.eskiden döner bile almıyorduk 1.basamakta sonra hastaneden az alıyorduk dedik sonra hastane ile aynı aldık hastane kadar işlem yapılmasa da şimdi de hala hastaneyi geçmek istediği var nankör olmayın.
imambayıltan 2 ay önce
imambayıldı denen organizma; sen önce Türkçe yazmayı öğren. Boyundan büyük konulara da girme üzülürsün sonra
Sensey-cekirge 2 ay önce
İmam bayıldı rumuzlu zevat.. gel sana bir gün 1. Basamak neymiş uygulamalı olarak aklında kalacak en güzel şekilde anlatayım olurmu ????
imambayıldı 2 ay önce
1 basamak ne olaki filyasyon muabbeti ise imamlarda yapıyodu onu.yok covid yoğun bakımlarda çalışdıysanız tamam ona laf yok
Hemsire 2 ay önce
hep doktora hep doktora hep doktora
. 2 ay önce
Twetin 1.basamakla hiç alakası yok.
Sağlık 2 ay önce
1 basamak 112 çalışanları zararda sürücü ödemesi ve riskli birim hakkı elimizden alındı bu nasıl iş arkadaş bir yanı düzeltirken öteki tarafı neden bozdunuz...bu yönetmelik çıkarken hiç mi akıllı birisi cikipta eksiklikleri söylemiyor kim yazdı bu yönetmeliği saçma sapan işler..
Teşvik tabanı 2 ay önce
Bu sistem devam ettikçe ilerde teşvik tabanı da gelir. Herkesin maaşını %80 i tek kalem olmalıdır.
Ambulans 2 ay önce
Büyük risk altında çalışan memurlarla kıyasladığımızda maaşımız neden en dipte
Hemsire 2 ay önce
Bunda da uzmana 20hemsireye 2bin yazıklar olsun
saglıkçılar 2 ay önce
hastanelerin dağıttığı az da olsa aldığımız döner sermayeler halen dağıtılmadı kimi hastaneler artık döner sermaye ödemesi yapmayacakmış devlet verdi sizlere daha ne ödemesi diyen hastaneler varmış aylık toplanan paralar doktorlara ve borçlara dağıtılacak deniliyor bu konuda bir bilgisi olan var mı hastanelerin dağıtacağı oranı kararını katsayısını bakanlık mı belirleyecek hastane yöneticilerin ödeme yok demesi bir anlam ifade edecek mi
Hekime 2 ay önce
Bakanlık belirleyecek herkes ne yaptıysa ona göre para alacak. Sen deli gibi çalıştın ama hastane kâr edemedi bu yüzden sana da para yok olmayacak.
Ahmet Ali Sahin 2 ay önce
Bu yardımcı hizmetlerdeku personele de verilecek mi?
Ert 2 ay önce
Neden verilsin?
Kodsağlık 2 ay önce
Bakanım icraat lütfen icraat...
Sağliktek 2 ay önce
Üniversite hastaneleri hakkında bilgisi olan varmı bu yonetmelik yök yayınlayacakmi cevap lütfen
Ebe 1604 2 ay önce
Teşvik taban da tavan da yok 1.Basamağın adı dahi geçmiyor,hastane diye diye vurgulamış,birde Sağlık çalışanı ibaresi dahi yok...Uzman hekim sorunları var onlara çözüm gelmiş,onlara hayırlı olsun,iyi de olmuş ancak Sağlık çal.icin tek bir iyi haber yok,Neden başlık 1.basamak??? Haberde gecmiyor ki?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?