Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Çalışanlarından Nikah Ücreti Almayacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın imzasıyla alınan kararla, kamu ve özeldeki sağlık çalışanlarının nikah işlemlerinden ücret alınmayacak. Uluslararası Aile Cüzdan Bedelini olan 140 TL'yi almaya devam edecek olan Büyükşehir, oda ve dış nikah ücretini sağlık çalışanlarından almama kararı verdi.

Gündem 13.08.2020, 15:40 13.08.2020, 16:26 Güler Sağlam
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Çalışanlarından Nikah Ücreti Almayacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde yoğun mesai harcayan çalışan sağlık personeline nikah ücreti almama kararı aldı. Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme gelen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edilirken, uluslararası aile cüzdanı ücreti hariç evlendirme ile ilgili diğer ücretler bundan sonra kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarından alınmayacak.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında Belediye Başkanı Mansur Yavaş imzasıyla gündeme gelen Başkanlık Yazısı oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’te kabul edilen kararda; “Pandemi sürecinde büyük bir özveri ile hizmet veren ‘Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik’ kapsamına giren kamu ya da özel sektörde çalışmakta olan tüm sağlık personelinin ‘sağlık personeli’ olduğunu belgelendirmeleri ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde nikah işlemini yapmak istemeleri halinde Uluslararası Aile Cüzdan bedeli hariç olmak üzere belediyemiz tarafından alınan evlendirme ile ilgili diğer hizmet ücretlerinin alınmaması hususunda karar almak üzere” ifadeleri yer aldı.

Başkentte görev yapan ve evlenmek isteyen sağlık çalışanları, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Evlendirme Müdürlüğü’ne başvurmaları halinde 140 TL olan Uluslararası Aile Cüzdanı ücreti hariç oda ve dış nikah ücreti ödemeyecek.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?