26 Mayıs tarihinde Soma Belediyesi’nin resmi web sitesinde yer alan cenaze ilanı sonrası, doktorun ölüm şekli hakkında detaylar ortaya çıktı.

Şüpheli Ölüm

Yunus Emre İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli olan Dr. Rukiye Kural Atakan’dan haber alamayan yakınları, endişelenerek doktorun evine gitti. Evine giren yakınları, Dr. Atakan’ı kanlar içinde banyonun zemininde buldu. Hemen sağlık ekiplerine haber verildi ve ekipler olay yerine hızla sevk edildi.

Olay Yerinde Yapılan Tespitler

Adrese ulaşan sağlık ekipleri, Dr. Atakan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. İlk bulgulara göre, Dr. Atakan’ın boğazının ameliyatlarda kullanılan neşterle kesilmiş olduğu tespit edildi. Bu durum, genç doktorun intihar etmiş olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

Üniversitesi Hastanesinde Tahtakurusu Skandalı: Kanser Hastasının Odasında… Üniversitesi Hastanesinde Tahtakurusu Skandalı: Kanser Hastasının Odasında…

Resmi Açıklama yok!

Dr. Atakan’ın ölümüyle ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmazken, olayın detayları hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı. Bazı kaynaklar, doktorun kendi boğazını neşterle keserek intihar ettiği yönünde bilgiler paylaştı. Ancak bu iddialar, yetkili merciler tarafından henüz doğrulanmadı.

Cenaze İlanı ve Ailenin Acısı

Dr. Rukiye Kural Atakan’ın ölüm haberi, dört gün sonra Soma Belediyesi’nin resmi web sitesinde yer aldı. Genç doktorun ani ölümü, hem ailesi hem de sağlık camiasında büyük bir üzüntü yarattı. Dr. Atakan’ın neden hayatına son verdiği konusunda ise herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.