Memurları Sevindirecek Olan İki Madde Torba Yasaya Girecek Mi? Memurları Sevindirecek Olan İki Madde Torba Yasaya Girecek Mi?

Filistin Sağlık Bakanı Mey el-Keyle, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Keyle, özellikle hastanelerin ve ambulansların İsrail saldırılarının hedefi olduğunu vurguladı.

7 Ekim'de başlayan "Aksa Tufanı" adı verilen kapsamlı saldırılar sırasında Gazze'den İsrail'e binlerce roket atılmış, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti. Bu süreçte İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırılar düzenlemişti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, bu saldırılarda 560 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 900 kişinin yaralandığını açıklamıştı. İsrail güçleri ayrıca 7 Ekim'den bu yana Kudüs ve işgal altındaki Batı Şeria'da da 16 Filistinliyi öldürmüştü.

Filistin Sağlık Bakanı Keyle, uluslararası topluma İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki tedavi merkezlerine, araçlara ve ambulans ekiplerine yönelik saldırılarını durdurma çağrısında bulundu ve bu tür hedeflerin vurulmasının uluslararası hukuka ve teamüllere büyük bir ihlal teşkil ettiğini vurguladı.