Gaziantep Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Göksel, iç hastalıkları uzmanı olarak uzun yıllar Devlet Hastanesi ve Amerikan Hastanesi'nde görev yaptı. Ayrıca başhekimlik görevini de üstlenmişti.

Dr. Sermet Göksel'in cenazesi, 9 Haziran Pazar günü öğle namazına müteakip Gaziantep Şireci Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek. Taziyeler, Topçuoğlu Camii yanındaki 121 numaralı taziye evinde kabul edilecek.

Bakan Koca Duyurdu: Tetkikler de Artık Onaylı Randevu ile Yapılacak Bakan Koca Duyurdu: Tetkikler de Artık Onaylı Randevu ile Yapılacak

Göksel, bir röportajında Gaziantep'e olan bağlılığını şu sözlerle dile getirmişti: "Gaziantep benim evim. Her ne kadar çok sık gelemesem de doğduğum, büyüdüğüm yer burası, ailem burada. Gönülden bir bağlılığım var. Dışarıdan bakan bir insan için baklava ve kebap ifade edebilir ancak benim için taşıdığı anlam çok daha farklı ve özel. Ben Gaziantepliliği İstanbul’da da sürdürüyorum. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsunuz. Dolayısıyla Gaziantep benim için ‘evi’ ifade ediyor. Fırsat buldukça yılda bir iki kez geliyorum."

Sermet Göksel’in amcasının oğlu olan Diş Hekimi Mehmet Göksel, Dr. Sermet Göksel hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sermet Abi, amcam oğludur. İlişkimiz abi kardeş gibiydi. Sermet Abi rahmetli Gaziantep Üniversitesi kurucularından ve Makine bölümünün de Dekanlığını yapmış Ömer Göksel'in ağabeyidir. Sermet Abinin oğlu ve dedesinin adını taşıyan Abdülkadir Göksel İstanbul'da KBB uzmanıdır. Ama Burun Estetiği Cerrahisinde ün yapmıştır. Birçok Avrupa ülkesinde doktorluk yapabilir beratını almıştır. Ailece başımız sağ olsun."