Ancak, firar ettiğini fark eden hastane görevlileri, derhal güvenlik güçlerine olayı bildirdi. Polis, kadının izini hızla sürdü ve onu otobüsle Aydın'dan Denizli yönüne giderken tespit etti. Polis, otobüs şoförü ile telefonla iletişime geçerek, yolculara herhangi bir şeyin fark ettirilmeden otobüsü durdurmayı başardı. Olayın çevresel risklerine karşı tedbirli davranarak, profesyonel bir şekilde otobüse giren polis ekipleri, firari kadını yakalayarak sağlık ekiplerine teslim etti.

Firari kadın, tekrar hastaneye götürüldü ve darp edildiğini iddia etti. Ancak yapılan kan testleri, uyuşturucu madde kullanımını teyit etti. Bu olayla ilgili olarak soruşturma devam ederken, polisin başarılı operasyonu büyük takdir topladı. Sağlık hizmetlerinin gerektiğinde emniyet güçleriyle işbirliği içinde çalışarak hastaların güvenliğini sağlama konusundaki işbirliği ve etkili koordinasyon bu olayda bir kez daha kendini gösterdi.

Geçtiğimiz ay firar eden hasta anne babasını bıçaklamıştı

Kazada Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanı Sinan Sula Defnedildi! Kazada Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanı Sinan Sula Defnedildi!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi’ne temmuz ayının 2. haftasında da psikiyatri servisinden yine bir kadın hasta firar etmiş 25 yaşındaki S.S. isimli kadın firar ettikten sonra İncirliova Erbeyli’de yaşayan anne-babasını bıçaklayıp kaçmıştı. Hastaneden firar eden kadın hasta Tire’de yakalanmıştı.

Söke Ekspres