İstanbul'da Adli Tıp Kurumu'nda görev yaptığı sırada FETÖ üyeliği nedeniyle görevinden alınan Prof. Dr. Süleyman S. Z.'nin şimdi kurduğu muayenehanede, çocuklara ilaç içirerek "ailem tarafından cinsel istismara uğradım" dedirttiği ortaya çıktı. Ayrıca, şüpheli doktorun zeki çocukları ve ailelerini örgüte üye kazandırmaya çalıştığı da tespit edildi.

Ekonomistler eylül ayı enflasyonunu yorumladı! Ekonomistler eylül ayı enflasyonunu yorumladı!

İstanbul'da, daha önce Adli Tıp Kurumu'nda çocuğa cinsel taciz suçlarına bakan, ancak daha sonra FETÖ üyeliği nedeniyle 2016 yılında KHK ile görevinden alınan şüpheli Prof. Dr. Süleyman S.Z., Bakırköy'de kendi muayenehanesini açtı. Burada çocuk psikiyatristi olarak görev yapan Süleyman S.Z., ardı ardına beş ayrı çocuğun aileleri tarafından cinsel tacize uğradığı iddiasıyla raporlar hazırlayarak ilgili kurumlara gönderdi. Ancak aynı doktorun verdiği bu raporlar üzerine soruşturma başlatıldı. İddialara göre şüpheli doktor, çocuklara tedavi esnasında anestezi ve trans benzeri bir durum sağlayan ilaçlar veriyordu.

Ekipler, yaptıkları çalışmalarda, ilaçların etkisi altında kalan ve hipnoz benzeri bir duruma sokulan çocukların, şüpheli doktorun yönlendirmesiyle ailelerine cinsel istismarda bulunduklarını iddia ettiklerini tespit etti. Şüphelinin, bu yöntemi kullanarak beş ayrı çocuğu cinsel istismara uğradığına inandırarak ailelerinden şikayette bulunmalarını sağladığını belirledi.

Ayrıca, şüphelinin bazı çocukların ailelerini ve avukatlarını tehdit etmek amacıyla hazırladığı raporları kullanarak para talep ettiği de ortaya çıktı. Yapılan soruşturma sonucunda gözaltına alınan Süleyman S.Z'nin, çocuklara zeka testi yaptırarak ailelerine "çocuklarınız zeki, yurt dışında eğitim görsün" dediği ve bu şekilde FETÖ'ye üye kazandırmaya çalıştığı da belirlendi.

Şüphelinin evinde yapılan aramalarda çok sayıda ketamin ve benzeri ilaçlar ele geçirildi. Operasyon kapsamında şüpheli profesör ile yardımcısı tutuklandı, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma devam ediyor.