Ek Ders Paraları Kriptoya Giderken Müdür’den Öğretmenlere: Şikayetçi Olmayın Talebi Ek Ders Paraları Kriptoya Giderken Müdür’den Öğretmenlere: Şikayetçi Olmayın Talebi

İktidar Partisi Ak Parti’de yerel seçimlerde alınan hezimetin faturası partinin önemli isimlerine kesileceği benziyor.

Ramazan Bayramı nedeniyle ara verilen çalışmalara bayram sonrası devam edildiği belirtilirken, Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal görevden alınacak bazı isimleri tek tek duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli İl Başkanları ve bazı Genel Başkan Yardımcılarına “bye bye” diyeceğini aktara Fatih Portakal, “Erdoğan operasyonu geliyor” dedi.

İstanbul ve Ankara’da ağır yenilgi

31 Mart seçimlerinin ardından iki haftalık bir süre geçtiğinde, AK Parti içerisinde seçimin faturasının kime kesileceği merak konusu haline geldi. CHP'nin yıllar sonra ilk kez gerisinde kalarak ikinci parti konumuna düşmesiyle, özellikle İstanbul ve Ankara gibi birçok kentte alınan ağır yenilginin sorumlularının belirlenmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı'nın seçim sonuçlarına tepkisiyle bazı bakanlar, genel başkan yardımcıları ve il başkanlarının görevden alınacağı iddia ediliyor.

3-4 Bakan görevden alınacak

Gazeteci Fatih Portakal, "Bayramdan sonra AK Parti'de bir Erdoğan operasyonu olacak" şeklindeki sözleriyle, 3-4 bakanın görevden alınacağını iddia etti ve görevden alınacak il başkanları için isimler verdi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in görevden alınacağı yönündeki kesin ifadeleri dikkat çekti.

“Hangi bakanlar öğrenemedim”

Seçim sonuçlarını Cumhur İttifakı açısından 'hezimet' olarak değerlendiren Portakal, şu ifadeleri kullandı:

"Kulağıma gelen bilgiler şu: 3-4 bakan gidecek. Hangi bakanlar olduğunu tam olarak öğrenemedim. Mehmet Şimşek'in aralarında olmadığını söyleyeyim. Bu seçimi kaybettiren bakanlar olabilir. Örneğin Aile Bakanı kendi kentinde başarılı olamadı. Kastamonu'da Tarım ve Orman Bakanı da aynı şekilde. Ancak ben sadece 3-4 bakan ismi duydum ve bu bakanların kimliklerini öğrenmedim.

Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan alınacak

Ayrıca, bazı genel başkan yardımcılarının da görevden alınacağı söyleniyor. Onların isimlerini duymadım ama bir temizlik operasyonu olacak gibi görünüyor. İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'ın da görevden alınabileceği belirtiliyor."

Fatih Portakal, "Bu iki ismin görevden alınmalarına kesin gözüyle bakılıyor. Genel Başkan Yardımcıları da bir iki tane isim söylendi ama ondan çok emin değilim. O yüzden vermeyeceğim. Şimdi onlar düşünsün artık.

Hakan Han Özcan ve Osman Nuri Kabaktepe'ye 'bay bay' diyecekmiş Erdoğan. Duyduğuma göre böyle ve bunun da bir hesabının sorulması gerekiyor zaten. Yani bu hesap sorulmadan geçiştirilecek bir şey değil. Ortada bir hezimet var.

2024 seçimleri ve 2019 seçimlerinin mutlaka bir hesabının verilmesi gerekiyor. Turgut Altınok da bence o da artık emekli olmalı, kendisi siyaseti bırakmalı. Murat Kurum genç bir isim ama yeteneksiz bir isim olduğu ortaya çıktı. Bundan sonra yanlışlıkla filan bakan da yapılmasın. En azından kalibresi öğrendik. Kabiliyetini de öğrenmiş olduk."

şeklinde konuştu.