Ambulansta görev yapan ATT ve paramedikler ise acil veya yoğun bakım personelinin sadece üçte biri oranında teşvik alabiliyor.

112 ambulans görevlileri, zorlu ve tehlikeli durumlarla başa çıkmak zorunda kalıyor. Sarhoşlar, madde bağımlıları, psikopatlar gibi riskli durumlarla karşılaşan bu personel, sadece düşük maaşlarla değil, aynı zamanda güvenlik önlemleri eksikliği ve yetersiz teşviklerle de mücadele ediyor.

Kredi çekerken dikkat edilecekler! Kredi notuna dikkat! Vadeyi kısa tutun.. Kredi çekerken dikkat edilecekler! Kredi notuna dikkat! Vadeyi kısa tutun..

Bir tıp fakültesi mezunu genç bir doktorun yarı teşvikle görev yapması, emniyet kemeri olmadan hızlı bir ambulansta hastaya müdahale etmek, insanların mahrem alanlarına güvenlik önlemi olmadan girmek gibi durumlar, sağlık personelinin zorlu koşullarını yansıtıyor.

Ayrıca, mesleklerini aşkla icra eden doktorlar, paramedikler ve ATT'lerin, insanca bir ücret talepleri olduğu belirtiliyor. Sadece sembolik teşvikler değil, insan haklarına uygun düzeyde taban ücret ve teşvik ödemeleri bekleniyor. Ekmek parası için canla başla görev yapan bu kahramanlar, hak ettikleri saygı ve maddi değeri istiyorlar.