Yüzde 4 zamla maaşlar ne kadar artacak?

Büyük tartışmaları beraberinde getiren %4 oranındaki memur maaş zammından sonra kamu çalışanlarının gelecek yılki maaşları ne kadar olacak? En çok çalışanın olduğu kadrolara göre 15 Ocak 2020 maaş dönemindeki zamlı net maaş tutarlarını sizin için araştırdık.

Yüzde 4 zamla maaşlar ne kadar artacak?

Aşağıda hazırlanan tabloda yer alan verilerde aile yardımı ödeneği ile 2019 yılı ikinci yarısı için hesaplanacak enflasyon artış farkı hesaba katılmamış halini göreceksiniz. Ayrıca veriler hesaplanırken asgari geçim indirimi tutarı hesaplara dahil edilmemiştir. Bu bilgiler ışığında şunu söyleyebilir ki 15 Ocak 2020 maaş döneminde alacağınız net tutar, burada yer alan tutarlardan bir miktar fazla olacağını hesaba katmalısınız.

İŞTE ZAMLI MEMUR MAAŞLARI

TIKLAYIN

Yaklaşık 6 milyon memur ile 2 milyonu aşan memur emeklisini yakından ilgilendiren 2020 ve 2021 yıllarında uygulanacak memurların zam oranları netleşti. Adı Hakem Kurulu olan Kurulun noter usulü onayladığı hükümetin teklif ettiği %4’lük zam oranının uygulanması sonucu ortaya çıkan memur maaşları bu şekilde şekillecek. Bilindiği üzere memur maaş zam oranları yaklaşık 1 aylık bir sürecin sonunda netleşti. 2020 yılının ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında da yüzde 4 ve 2021 yılının ilk ve ikinci altı aylarda yüzde 3 oranında uygulanacak olan zam oranları sonucunda 3 bin 722 lira olan en düşük memur maaşı 150 TL tutarında artışla 3 bin 871 liraya çıkacak. Aynı dönem için en düşük memur emeklisinin maaşı ise yaklaşık olarak 101 lira tutarında artacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 02:42

Zeynep Elmalı

630 bin kişilik Sağlık Bakanlığı çalışanları için bilgiyi öncelikli kılan haberlere imza atmanın gururunu yaşarken, personel alımları başta olmak üzere sağlık istihdamı konularında haberlerle ziyaretçilerimize bilgi aktarımı sağlıyorum.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER