Tavan Ek Ödeme Genelgesi Ne Diyor?

Personel Sağlık haber tavan Ek Ödeme genelgesi ne diyor? Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünün ek ödeme Genelgesi ne anlama geliyor? Bakan Fahrettin Koca'nın Olur’u ile yayınlanan tavan ek ödeme genelgesi detayları haberimizde. Covid-19 pandemisi nedeniyle Sağlık tesislerinde yapılacak ek ödeme uygulamasının detaylarını anlatıyoruz.

Ekonomi 17.05.2021, 18:17 18.05.2021, 03:58 Güler Sağlam
Tavan Ek Ödeme Genelgesi Ne Diyor?

Covid biriminde görevli olmayan sağlık personeli % 20 vergi dilimi ile 500 tl ek ödeme alacaktır. Derece kademe ve eğitim farkı olmayacak. Sağlık çalışanları aynı ücreti alacak.

Covid biriminde görevli sağlık personeli % 20 vergi diliminde 1.500 TL ek ödeme alacaktır.

Birinci Basamak Ek Ödeme Yazısı Yayınlandı! Sağlık Müdürlükleri - Filyasyon Ekipleri Ek Ödemeyi Nasıl Alacak? için tıklayınız.

En yüksek devlet memuru aylığı bazı hesaplamalar için kullanılan bir deyimdir.  Ziyaretçilerimiz bu durumu en yüksek maaş tutarı şeklinde değerlendirmemelidir. 

Bu değerin 2021 yılı için hesaplaması: 9500 X 0,165786 (memur maaş katsayısı) = 1. 574,00 TL' dir. Yayınlanan Bakanlık yazında belirtildiği üzere aşağıda yayınlanan tablolarda gösterilen kendi hizmet sınıfınıza denk gelen  kat sayılar ile 1,574 TL tutarını çarpmanız gerekmektedir. Çıkan tutardan size verilen sabit ek ödeme ücretini mahsup ediniz. Çıkan sonu ile artı eksi hesabınıza yatacak tutarı bulabilirsiniz. 

Tabloda yanında iki yıldız olan Sağlık Hizmetleri Sınıfı bu mahsuplaşmadan muaftır. Yani 0,40 ise 0,40 veya 1,20 ise 1,20 ile çarpımının sonucunda çıkan tutar doğrudan yatırılacak tutardır. Kısaca sağlık hizmetleri sınıfındaysanız bu tutarlar sabit ek ödemenizden mahsup edilmeden doğrudan ödenecektir.

Özetle;

Covid biriminde çalışan SHS sınıfı: 1.574 TL X 1,2 = 1.888 TL tl 

Covid Dışında çalışan SHS sınıfı: 1.574 TL X 0,4 = 624 TL


*Tablo Menderes Özer tarafından hazırlanmıştır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (53)
mehnets 4 ay önce
Tavan ödeme yapıyoruz diye medyada şov yaptıkları ücretleri öğretmen hiç derse girmeden ek ders ücreti olarak alıyor.
esr 4 ay önce
gerçekten çıplak uzman dr maaşının 5100 tl olduğunu herkes bilse ne olurdu sanki.....
Doktor 4 ay önce
Bu yardımcı sağlık personeli ne istiyor. Hekimin zaten maaşı 6.5k . Siz twitterda kendinize 8k maaş istiyorsunuz. Hekimle de aynı ek ödemeyi almak istiyorsunuz. O zaman bi zahmet gidip tıp okuyun. 18 yaşında işe başlayan kişi 25 yaşında para kazanmaya başlayan doktorla kendini kıyaslıyor aynı maaşı istiyor. Ya sabır.
HÜSEYİN TÜRK 4 ay önce
O PARAYI ALMAK İÇİN TIP OKUMAYA GEREK YOK,SEN YENİ DR SUN HERHALDE,ESKİDEN DR LARLA SAĞLIK PERSONELİ ARASINDA 150 TL GİBİ BİR FARK VARDI ŞİMDİ BUNUN 100 KATI FARK VAR 6 YIL TIP OKUMUŞSUN, 5 TANE ÜNİVERSİTE BİTİREN ADAMLA KENDİNİZİ KIYASLAMAYIN SENİN 6 YILINI 5 E KATLIYOR OK.
amele 4 ay önce
hakkımızı ıstıyoruz ,sızden bırazcık artarsa dıye beklıyoz
ASDASD ASDASD 4 ay önce
Sokaktan bir adam çevireyim gel kardaş sana iş öğretecem deyim hastanedeki doktor hariç herkesin yaptığı işi bir iki ayda öğretirim DİYEN ARKADAŞ BENDE SANA DİYORUM Kİ NAH ÖĞRETİRSİN !!
dr civanım 4 ay önce
Yaptığınız iş yok anca evde yan gel yat. Nöbet 8 saat tut 24 saat al ek ödeme hasta görme tavandan al. Bir kaç doktor dışında işini yapan doktor yok. Hastalar bakım alamıyor.
Sağlık çalışanıııı 4 ay önce
Sokaktan bir adam çevireyim gel kardaş sana iş öğretecem deyim hastanedeki doktor hariç herkesin yaptığı işi bir iki ayda öğretirim o adama.Millet fabrikalarda asgari ücrete çalışıyor paşalar 5.5 6 bin lira maaşları beğenmiyor.Beğenmiyorsan istifa edersin dışardan daha güzel iş bulursun çok kaliteli elemansın ya hani
memeli 4 ay önce
la siz önce işinizi tam yapın sonra gel konuşalım.siz dr bankamatik memurusunuz. asıl yapmanız gereken işi bile yardımcı sağ.per. yapıyor
iyiyki dr olmuşsun 4 ay önce
Okumak demek ki insanlığa etki etmiyor küçük gördüğün sağlık personeli senin maalesef mesai arkadaşın ne yazık ki
Doktora itafen 4 ay önce
Kim 18 yasind Aişe başlıyor. Bizde lisans mezunuyuz. Kendi meslegini yuceltiyorsun bizimkini küçük görüyosun. İyiki bı tıp kazanmisin da okumusun... Sizin gibi egoistlerle uğraşmak bile onbin TL eder aylık...
Emre Sezgin 4 ay önce
Doktor bakanlığı şaşırtmadı :) covid dışında çalışan pratisyen doktora maaşında bile fazla ödeme, covid dışı yardımcı sağlığa maaşının %12si kadar. Yazık.
dr... 4 ay önce
yazmak istemedim ama yeter dedim sen covid dışı pratisyen hekime maaşından fazla ek ödeme veriliyor diyorsun. Covid dışı sağlık personeline maaşının %12 si kadar ek ödeme diyorsun. Bu hesabı bile yapamadığın için doktor doktor diye ağlıyorsunuz fark ortada ıq meselesi senin hesabına göre maaşın doktordan baya baya fazla çıkıyor ağlamana gerek yok o zaman.
Hademe 4 ay önce
Doktorlar kadar taş düşecek yakında kafanıza bu gidişle.Bıkmadınız doktorlara kin nefret kusmaktan.Fabrikadaki işçi 3000 küsür liraya çalışıyor halbuki hastanedeki doktor dışı herkesin yaptığı işi bir iki aylık eğitimle yapar ama siz yan gel yat.
Mustafa 4 ay önce
Covid dışında çalışan pratisyen, covidde çalışandan daha çok çalışıyor. Hatta daha çok risk bile alıyor. Acilde çalışıyor onlar çünkü
osman 4 ay önce
Tam bir rezalet. Bu rakamlar şunu diyor;beğeniyorsanız çalışın beğenmiyorsanız istifa edin! Nasıl olsa geride bir sürü bekleyen var. Emeğinizi sömürürüz bir şeyde yapamazsınız. Ben böyle okuyorum.
Asistan hekim 4 ay önce
Hekim covid tavanı bi önceki genelgede %100 ilken bunda %70, hemşirelerinki ise %120ye çıkarılmış. Bakanlığın sarı sendikanın etkisinde nasıl kaldığı ortada. Hekimlerin covid dışı ödemesi ise içler acısı asistan ve pratisyen tabip 1800 TL. Yazıklar olsun, hemşirelerin covid ödemesiyle alacağı tutar pratisyenden yüksek böyle bir durum belki de daha önce hiç yaşanmamıştır.
Doktor2 4 ay önce
Yardımcı sağlık personeli kendine gel. Size bu kafayla kuru maaş bile çok. Allah gözünüzü doyursun
sağlıkçı 4 ay önce
''yardımcı'' kelimesi hangi yasada kanunda yönetmelikte sağlık personeli(hemşire, ebe, lab. tek. röntgen tek. sağlık memuru, anestezi tek. ) için kullanılıyor merak ediyorum. ayrıca bu insanlar neye yardım ediyorlar? damar yolu açmaya mı? pansumana mı? sonda takma ya mı? alçı atel yapmaya mı? ilaç uygulamaya mı? hekim tek başına yaptığı tek iş muayenedir. çoğuda sekretersiz onuda yapamıyor. bazı yorumlarda hekim dışındaki sağlık personellerinin yaptığı işleri sokaktaki adama 2 ayda öğreteceğini söyleyen var. madem ki o kadar kolaydı devlete neden eğitim için onca para harcattın. öğretseydin. zaten sokaktaki adamdan farkımız varki sağlık hizmetlerinde çalışıyoruz.
İsimsizz 4 ay önce
Yukarıda adminin yazdığı değerlerden hesabınıza yatar dediği rakamlardan vergiyide ekleyin ondan sonra hesaplayın bence sonradan üzülmeyin
adalet mülkün temelidir. 4 ay önce
bu bakanlık öyle bir genelge yayınlıyor ki hepimizin itraz etmesi gererkirken bütün çalışanlaerı bibirine düşürerek kim ne kadar alıyor hesabına getiriyor. oysaki herkes hakkını alabilmek için birlik olmalı ve sınıf ayrımından vaz geçmeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?