Sağlıkçılar Bordro Yayınlıyor: 2 Bin 300 Lira Maaş Olur mu?

Pandeminin tüm yükünü salgının başından beridir çeken sağlık personelleri Aralık 2020 dönemi maaş bordrolarını sosyal medya hesaplarında yayınlayarak alın terlerinin nasıl heba edildiğini adeta gözler önüne seriyor. Yıllarca oyalanan, görülmeyen, şaşalı devasa binaların açılışları altında kalan sağlıkçılar, gasp edilen haklarının, alın terlerinin karşılığını istiyor. Anlamakta zorlananlar için işte sağlık personelinin aralık 2020 bordroları..

Ekonomi 15.12.2020, 09:06 16.12.2020, 12:10 Güler Sağlam
Sağlıkçılar Bordro Yayınlıyor: 2 Bin 300 Lira Maaş Olur mu?

Farklı meslek gruplarının maaşlarını karşılaştırmak doğru değil, emek yarıştırmak gibi algılanların olduğunu biliyoruz. Ancak bundan 10 sene önce sağlık personeli maaşları polis ve asker maaşlarıyla aynı, bugün ise sağlık çalışanlarının maaşları bekçilerin maaşının altında.

Gelir Vergisi Sağlık Personelinin Aralık Maaşını 150 Lira Düşürdü! haberi için tıklayınız

Eskiden öğretmen, polis ve asker maaşları ile kıyaslanan sağlıkçı maaşları bugün bekçi maaşları ile kıyaslanıyorsa bunun elbeltte düşünülmesi gereken çok yönü var. Günümüzde sağlık personeli ile polis asker maaşı kıyaslanması geride kalmış, doktor ile polis asker maaşı kıyaslanmaya başlamıştır.

Sözleşmeli Sağlık Yönetici Maaşları - Eylül 2020 haberi için tıklayınız

Sağlık çalışanlarının çok büyük kısmı sabit üstü ek ödeme alamazken yine birçok kısmı nöbet parasıda alamıyor. Sağlıkta son yıllardaki yanlış işlerin faturaları sağlık çalışanlarına kesiliyor. 
Hastaların memnuniyeti kadar sağlık çalışanların da memnuniyeti düşünülmeli ve emeklerinin karşılığı verilmelidir.

İŞTE ARALIK 2020 SAĞLIKÇI MAAŞLARI


*
15 yıllık memurum vergim maaşıma engel. Kirayi ve krediyi ödedim maastan hicbirsey tl kuruş kalmadi , kuru ekmek yiyorsa ac degildir diyenlere sorulur. Nöbet parasida olmasa nasil gecinecez

TIKLAYIN


"
8 senelik hemsireyiz 3 vardiya sistemi ile hergun ise gidiyoruz. Pozitif vakalar hinca hinc. Gebeyim karantinasi bitmis ama hala pozitif olan hemsire arkadasim ile her gece nobet tutuyorum. Ve mukafatimiz. Temizlik personeli hasta bakici bile bizden fazla aliyor !!!"


"
24 saat ambulansla covid+ hastaları yoğun bakımlara, servislere, evlere bırak, gerekirse sırtına al, gerekirse müdahale et,kucaklayıp taşı ve tabiki kaçınılmaz son,covid pozitifim.Tüm bunlara karşılık aldığım sendika kesintisi olmayan, bes kesintisi olmayan, geçen aydan daha düşük aldığım MAAŞIM. Bu dünyadan sonra birde mahşer var...."

Önlisans Tekniker Maaşı:

Sizde maaş bordronuzu yada banka ekran görüntüsünü yayınlamak isterseniz Twitter aracılığıyla: https://twitter.com/saglikperssonel Facebook aracılığıyla göndermek için buraya tıklayınız. ve Instagram aracılığı ile göndermek için buraya tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Filler ve çimen(memur) 2 ay önce
İki üniversite bitir kpps ye gir sinavla hakederek kazan memur ol. Maaşı geçtim ilkokul mezunu torpille haketmeden işe girmiş sözüm ona işçi statüsünde ( ki katılmıyorum işçi bedenen iş yapan insana denir) İlkokul mezunu insanlarla ayni maaşı al. Yazıklar olsun böyle anlayışa. Bu memur sendikalarının hepsi kapansın neye yararlar ki memuru ezdirdikten sonra..
acilci 2 ay önce
kadroya geçen işcilerin maaşı sağlık personeline yaetişti
işte 2 ay önce
geçtiğine emin olun
hüseyin 2 ay önce
23 yıllık teknikerim maşş 3300 tl maaş.az daha kıssalar askari ücret olur.kocaman yazıklar olsun.......
Lab tek 2 ay önce
26 .yılını çalışan lab.tek yim aralık ta hesabına yatan maaş 3500 tl...
Hayalci Gerçek Oldu....
Azgın teke Seni 1 ay önce
26 yıldır çalıştığını iddia ediyorsan geçmişi yaşayan biri olarak sağlık sektörünün hastanelerin ve hayatların nerden nereye geldiğini iyi bilmen lazım ama sen koyu muhalifsin ya o yüzden kör bakarsın sallarsın iftira atarsın
VHKİ 2 ay önce
1/3 VHKİ 3300 tl maaş yatmış. sanki çok alıyormuşum gibi birde vergiye girmişim, bir önce ki aydan 165 tl daha az.
Mehdi Akgöl 2 ay önce
Önlisans sağlık teknikeriyim 2816 lira yatmış kirayı mı ödeyin kredileri mı ödeyim evimi gecindiretim . Sağlık çalışanları alkış değil hakkını istiyor özlük ve mali haklarını. Yokma bu gidişle asgari ücret bizim maaşları geçecek
Aydın 2 ay önce
20 yıllık RÖNTGEN teknisyeniyim maaş 3512 TL ve üstüne 1676 TL sabit ek ödeme
Sağlık 2 ay önce
3600 diye tepinecegimize bu taban ayliklarin en az memur maaşına endekslenmesi ve üstüne de ek ödeme verilmesi lazım ki ek ödeme maaşa dahil değil adı üstünde ek ödeme ama nasıl olduysa bakanlık yıllar içinde bunu maaşla bağladı bordrolar bizim gerçek maaşlarımız...olması gereken ek ödeme bunun dışında olmalı ki bi farkımız olsun şu an pandemi süreci ilerde neler olacak kimbilir zaten bu ödeme bunun için verilmeli risk aldığımız için....en dusuk memur maasi 4 bin ise bizim bordroda ki alacagimiz maas bu olması lazim bunun üstüne ek ödeme vs ödemeler verilmeli 2800 3bin tl gibi komik rakamlar bizim maaşımız maalesef...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?