İdareye Döner İsyanı: Sen 48 Bin Döner Alacak Kadar Ne Yaptın? Ben 24 Lira Alacak Kadar Neyi Yapmadım?

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine uyguladığı döner sermaye dağıtımı tam anlamıyla rezalete dönüştü. 24 lira ek ödeme alan sağlık personelleri 48 bin lira alan profesörlere bu dağıtımı yapan bürokrasiye soruyor: Sen 48 Bin Döner Alacak Kadar Ne Yaptın? Ben 24 Lira Alacak Kadar Neyi Yapmadım?

Ekonomi 22.03.2021, 21:16 22.03.2021, 22:21 Güler Sağlam
İdareye Döner İsyanı: Sen 48 Bin Döner Alacak Kadar Ne Yaptın? Ben 24 Lira Alacak Kadar Neyi Yapmadım?

#MengucekGazideHaksizEkodeme tagıyla sosyal medya'da bir araya gelen sağlık çalışanları hep bir ağızdan haksız, adaletsiz ek ödeme uygulamasına isyan ediyor. Defalarca seslerini duyurmaya çalışan sağlık personelleri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarının açtığı tag altında birleşerek Sağlık Bakanı başta olmak üzere tüm Vekkillere seslenerek "yeter artık, duyun sesimizi" diyorlar.

Öte yandan Mengücekgazi EAH Başhekimliğinin Acil Tomografi çalışanlarının hak ettiği döner sermayelerini ödemediği, hiç alakasız birimlerde alakasız kişilere özellikli birimden döner sermaye ödemesi yapıldığı belirtiliyor.

Diğer taraftan sabahtan beri yoğun katılımın olduğu #MengucekGazideHaksizEkodeme tagına Sağlık Bakanını etiketleyerek seslerini duyurmaya çalışan sağlıkçılara, Bakan Dr. Fahrettin Koca'nın duyarsız kaldığı görülürken, Dünya Şiir Günü vesilesiyle şiir tadında hayat dilemesi de gözlerden kaçmadı.

Yıllardır yaşanan ek ödeme adaletsizliği, haksızlığı sadece Mengücek Gazi'de yaşanmadığını dile getiren sağlıkçılar, her hastane aynı. Ek ödeme rezilliği kalkmadıkça biz tag açmaya devam edeceğiz. Ve kalkana kadar da bu mücadelemiz decam edecek mesajlarını paylaşıyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (31)
Dr. 5 ay önce
doktorum ve 0 TL döner sermaye alıyorum. hastanemde çalışan tüm doktor arkadaşlarım 0 TL döner sermaye alıyor. lütfen sürekli sistemin doktorlara para yağdırdığı gibi bir algı yaratmayın.. uzun süredir uzman doktor olarak çalışıyorum. birçok hastanede çalıştım. hiçbirinde doğru dürüst döner sermaye almadım. hatta bir dönem öğretim üyeliği de yaptım. en son çalıştığım fakültede 1500 TL ek ödeme aldım. Şunu da söyleyeyim çalıştığım hiçbir hastanede performans ortalamasının altında kalmadım. Ancak, ek ödemeden belirtildiği gibi doktorlar yararlanabildigimiz söylenemez. Türkiye sadece eğitim araştırma hastanelerinden ibaret değil. Kucuk ilçe, küçük il hastaneleri var. Fatura üretemeyen hastaneler bunlar. Bu nedenle ek ödeme sorunu yaşayan hastaneler. Küçük bir grup doktoru görüp tüm doktorlara genelleme yaparak bir algı yaratmak mantıklı değil..
sarı sendika 5 ay önce
hee heee bizde inandık yani
Sağlıkçılar 5 ay önce
Biz de sıfır TL evet evet 0 TL aldık hemde en yüksek para miktarı dağıtılmasına rağmen servislerde biz hemsireler in sağlık teknisyenlerinin ,laborantlarin vbvb canı çıksın adam prof , doçent diye 20 bin TL 30 bin TL alsın adamlar ne hasta bakar ne servisi gider birgün olsun tulum giyip de covidli bir hastaya bakmisliklari yok polikilikleri yok aldığı para ya bak bana sakın demeyin okulda sende prof ol doçent ol diye kardeşim ortada bir emek var kicimizdan ter damlıyor biz sağlık çalışanlarının ama adamlar odalarından çıkmıyor ise gelmiyor buna rağmen dünyanın parasini alıyor sicarim ben böyle işe ulan
Beğenmeyen Diyen Geri Zakalıya Söylüyorum 5 ay önce
Beğenmeyen Diyen Geri Zakalıya Söylüyorum, ulan geri zakalı üniversite hocası tabi maaş muhabbeti yapmaz çünkü parayı özelde de götürür, gariban hemşire öyle değil ki. Senin gibi bir geri zekalı bok yalıycısından başka bir yorum beklenmez zaten
Beğenmeyen 5 ay önce
Beğenmeyen özele geçebilir; üniversite hocası maaş muhabbeti yapmaz çünkü beğenmezse özele geçer.
hemşire 5 ay önce
dünyada düzen böyle :(
mağdur kemoterapi hastası 5 ay önce
doktorların döneri azalmasın diye bozuk asansör kabinlerini değiştirmek yerine kendi anlaştığı firmaya her hafta düzenli tamir raporu düzenleten hastaneler varken asansörler yüzünden her hafta beddua edip iki kat onkoloji hastasının hakkın alır mı karınca
hemşire 5 ay önce
tüm dünyada böyle maalesef
doktorlar çok fazla alıyor hemşireler çok az alıyor

amerikada doktor 500bin dolar alıyor hemşire 60bin dolar alıyor
Hemşire 5 ay önce
Ulan sürekli 6 yıl tıp okumuş mavalını okuyup durmayın geri zekalılar. 6 yıl tıp okudunuz diye tüm hastaneyi üzerinize yapalım o zaman sonuçta 6 yıl tıp okudunuz. Hemşireler çekilsin sahadan bakalım ne bok yersiniz, maaş ta farklılık olur ama bu fark abartı olmaz. Bir hekim bir hemşirenin 3-4 katı kazanması adalet değil. Yurt dışında çalışan hemşire arkadaşlarım var, orada hemşireler ile hekimler arasında maaş farkı fazla değil. Ama türkiyeye gelince başlıyorlar biz 6 yıl okuduk he amk başka hiçbir ülkede 6 yıl okumadılar bi siz geri zekalılar 6 yıl okudu. Şimdi davarın teki çıkıp biz bide üzerine tus yapıyoz demesin bizde üzerine doktora yapıyoz toplamda bizde 10 eğitim alıp doktora mezunu hemşire oluyoz ama sizin kadar parayı götürmüyoruz. Saçma bir düzensizlik var hemşire doktorada yapsa maaş artmıyor.
dr 5 ay önce
o zaman bir şirketteki mühendis takımla ve normalçalışan da aynı almalı
peak gameste bir mühendis 30-40bin alıyor ama orda normal çalışana asgari ücret veriyorlar
adalet istiyoruz 5 ay önce
okumakla alakası yok bu işin 5-10 bin arası alan bir işçi senden çokmu okumuş. maaşına yapsın yapacağını ama sen bensiz ben sensiz olamayız ekip işidir bu iş. herkese eşit dağıtılmalı beraber kazandırıyoruz .senin benden benim senden farkım yok hizmet açısından herkes işini yapıyor.maaşta farklılık olmalı ama bunda asla temizlikçisinden en yukarısına kadar.
Toktor 5 ay önce
48 bin döner alacak kimse yok tavan döneri geçemez saçmalamayın, doktordan fazla para alma hırsınızı isterseniz 6 yıllık tip fakültesi kazanma çalışmaları ile başlatın, zamanında okumamışsınız bizden çok para alma talebiniz hala tavan!!!
hamit 5 ay önce
Elbette oy verenlerle,oy vermeyenler,aynı döneri almamalı:)))))))
Manyak mısınız 5 ay önce
İyice saçmalamaya başladınız? O zaman fabrikada isçiler de ayaklansın biz ter döküyoruz ama CEO bi sürü para alıyor diye; tüm işi biz yapıyoruz parayı CEO alıyor diye? ter ile kas kuvvetiyle çalışma devri bitti devir bilgi devri sizin mantığınıza göre sizde çok alıyorsunuz en çok maaşı maden işçileri almalı sizin maaştan kesip onlara verelim yada bekçilere sürekli dışarda soğukta bekliyorlar ?
.. 5 ay önce
devir bilgi devriymişmiş... sanki oturduğu odasında covid aşısı buluyor kendisi biz ne yaptığını bilmiyoruz sanki orda !
sağlıkçı 5 ay önce
devlet hastanesi özel şirket mi ki böyle bir anlayışa giriyorsunuz 48bin tl ve 24 tl arasındaki farkı o profösörün hakkıdır mı diyorsunuz şimdi? yazıklar olsun sizin gibi adaletsiz insanlara da alın bütün paralar sizin olsun bu devran illaki dönecekçç
Uzm dr 5 ay önce
Şurada ki doktorların yazdığı yorumlara bakıyorum da bir uzman hekim olarak tiksiniyorum meslektaşlarımdan burada sağlık personeli haklı olarak olan yanlışları dile getirmişlerdir sıfır TL döner alıyorlar 50 TL döner alıyorlar öncelikle biz hekimler bizlerin en büyük yardımcısı olan hemsireler e sağlık memurlarina destek vermek vermemiz gerekir durmadan çalış ama emeklerinin karşılığını alamamak nedir bu sistemin yanlışlıkların dile getiriyorlar hiç mi adalet duygunuz yok hicmi delikanlı değilsiniz hekim arkadaşlar burada 6 yıl tıp oku diye yorum yazan pratisyen hekimler var onlara şunu söylemek istiyorum hemsireler sağlık memurları da senin kadar okumuştur 4 yıl lisans mezunu ve yüksek lisans yapan nice arkadaşımız var eee o zaman okumak mı olay
Hemşire 5 ay önce
Değerli hocam hekimler fazla alsın ama hemşirenin 3 katı 4 katı maaş almasın fark olur 1,5 katı fazla alır eyvAllah dersin hadi2 katı alır ona da eyvAllah dersin ama bu nedir 3-4 katı almak. Hemşire doktorada yapsa maaşı 100-200 lira artar bu adalet mi? Mesle okumaksa ben de 6 yıl okduum uzman hemşireyim 4 yıl lisans + 2 yıl yüksek lisans
smemuru 5 ay önce
valla hocam aynen durum bu. hekimler elbetteki döner alsın fazla alsın haklarıdır. ama hemşireye 20tl 30tl de verilmesi büyük haksızlıktır. hekim 10 alsın hemşire 1 alsın amenna. hiç bir hemşire demiyorki bana niye uzman hekim kadar ek döner vermiyorsunuz. diyorki hak ettiğim döneri verein 1000-1200tl. başka bişi derdimiz değil.
Özel 5 ay önce
Valla beğenmeyen özele geçebilir, muayenehane açabilir? Aaa pardon siz devlette işi ben yapıyorum, teri ben döküyorum maaşı,döneri ben almalıyım diyorsunuz ama özelde size asgari ücret veriyorlar değil mi ???????? acaba neden? sen hiç şu hemşire iyiymiş,şu hastanede güzel damar yolu açıyorlar, bu hastanede yeni sekreter çok güzel kayıt açıyor oaraya gidelim diye hasta, halk gördün mü? Onu bırak kendi akraban hasta olduğu zaman doktorun kapısında bekliyorsun değil mi? Madem işi sen yapıyorsun o zaman akrabanı hastaneye getirme evde tedavi et ????????
hemşire 5 ay önce
iyice saçmaladın beyin özürlü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?