Ankara’da Banka Promosyonu Belirsizliği Sürüyor!

6 bin liralık banka promosyon anlaşmalarının yapıldığı haberlerinin geldiği bugünlerde Ankara’da yapılan banka promosyonu ihalesiyle ilgili ne yetkili sendika nede sağlık müdürlüğü tarafından resmi bir açıklama yapılmaması sağlık çalışanlarında huzurluğa yol açtı.

Ekonomi 14.11.2019, 16:41 14.11.2019, 17:05 Güler Sağlam
Ankara’da Banka Promosyonu Belirsizliği Sürüyor!

Bugün yapılan İzmir ve Konya illeri ihalelerinde de 6 bin 500 barajının geçilmesiyle beraber Ankara’da yapılan banka promosyonu ihalesinin 5 bin 700 gibi düşük bir rakamda kalması birçok eleştiriyi de beraberinde getirirken, yetkili sendika ve sağlık müdürlüğünden ihalenin sonuçlanıp sonuçlanmadığı konusunda açıklama yapılmaması akılları karıştırmaya devam ediyor. 

SAĞLIKSEN: SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ İHALEYİ İPTAL ETSİN

Sağlık-Sen Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Umut GÜMÜŞAY bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada banka promosyonu ihalesine başka bir boyut getirerek Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Gülüm’den ihalenin iptal edilerek 3 ayrı yeni ihaleye çıkılmasını istedi.

Gümüşay yaptığı açıklamada;

Geçen hafta yapılan Banka maaş promosyon ihalesi beklentileri karşılamamış olup, Personelimizi ve Üyelerimizi mutlu etmemiştir

ÖNERİMİZ

Banka maaş promosyon ihalesi çalışan sayısının çokluğu ve tek sefer de toplam ödenecek meblağın yüksekliği nedeniyle Özel bankaların ihaleye katılımı, teklif vermesi ve açık artırmaya katılımı yetersiz olmuştur. Yüksek Promosyon alan İllere bakıldığın da çalışan sayısının daha makul olduğu özel bankaların (Akbank, Garanti, Finasbank, Yapı Kredi, TEB) bu iller de rekabette daha istekli davrandığı görülmektedir.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Durum böyle iken Rekabetin oluşabilmesi için İl Sağlık müdürlüğü (11 000 personel ) Etlik Kamu Hastaneleri Başkanlığı (yk 18 000 personel )ve Bilkent Kamu Hastaneleri Başkanlığı ( yk 19 000 personel ) olarak İhalenin yapılmasının daha uygun olacağı görülmektedir.

Yetkili Sendika Sağlık-Sen olarak

Talebimiz İl Sağlık Müdürümüz den ve Komisyon üyelerinden acilen İHALENİN İptal edilmesidir.

Bu Rakamı kabul etmediğimizi

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz

Sağlık-Sen Ankara 6 Nolu Şube Başkanlığı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
hahaha umut başkan da tutuşmuş 2 yıl önce
ne yapsın promosyon öncesi atıyor tutuyordu umut başkan baktı olmadı düşük aldılar üye kaybetmemek için kabul olmayacak duaya amin diyorlar. sonra biz uğraştık müdürlük halledemedi der çekilirler. anca kendi aranızda oynadığınız halı saha turnuvası, bowling turnuvası düzenle dur üyelerin parasıyla umut başkan başka bir icraatın yok.
Üye 2 yıl önce
Valla arkadaş haklı sosyal medyadan takip ettim turnuvalara katılanların %80 ni kendi yönetim ekibi ya da temsilcileri üyelerin parasını bu şekilde tüketmesi doğru değil. Umut başkan cimridir parayı iyi tutar ama turnuvalara sendika parası harcamayı doğru bulmuyorum.
Halil 2 yıl önce
Sendikalı değilim öncelikle, laf olsun diye yorum yapılmaz, o kadar sendika var sosyal aktivite olarak bir şey yapan yok, adam olumlu güzel iş yapmış bowling halı saha turnuvası, yapılmayanı eleştir bence
Ankara ankara 2 yıl önce
saglıkta sınıfta kalmış bir başkent. Cok ama çok yazık personel mutsuz motivasyon sıfır ama makam sahiblerinin keyfine diyecek yok. Ankara vekilleri gecmiştede uyuyordu şimdide uyuyor uyanın artık da başkentimizin bozulan saglık sistemine bir el atın. Umut bey sana Allah guc versin ermeydanına atmışın kendini ama erkek gibi güreşen bulamassın millet yalama olmuş.
Sag mem 2 yıl önce
Bu adami tanimadan yorum yapmayin. Ortalikta açıklama yapan mi var. Tek başına mücadele ediyor.
ankara il sağlık 2 yıl önce
gayet iyi tanıyorum. müdür ve başkanlara yalakalık yapmaya bayılır.
Sağlık memuru 2 yıl önce
Seni kim takar be onune gelen açıklama yapıyor yeterli önünde sağlık sen ünvanı olsun
MÜDÜR 2 yıl önce
BAŞKANIN TEKLİFİ GAYET MAKUL ANCAK İL SAĞLIKTA BU İŞİ ANLAYACAK VE BAŞARABİLECEK DESTEK BAŞKANLIĞI YOK.BİR BAŞKAN YARDIMCISI FERHAT GÜNGÖR VARDI ONUDA BUGÜN YENİMAHALLE DEVLET HASTANESİNE GÖNDERMİŞLER.SONUÇ GEÇMİŞ OLSUN ANKARA
tuğba demir 1 yıl önce
Promosyon tek seferde mi yatacak? aylık olarak mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?