Sorusu gündemi meşgul ederken, konuyla ilgili olarak Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ek protokol yapılması talebinde bulundu. 2020 Toplu Sözleşmesi ile belirlenen ve başlangıçta üç ayda bir ödenen sendika ücreti, 2023 Toplu Sözleşmesi ile ayda bir ödenmesi kararlaştırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi'nin bu karara dur dediği belirtiliyor ve sendika üyesi memurlara yönelik bu ödemenin kesileceği ifade ediliyor.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu kesintinin geri alınması için ek protokol yapılması talebinde bulunurken, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan da memurların yanında olacaklarını açıklamıştı. Bu durumda, memurlara yönelik sendika ücretindeki kesintinin ek bir protokol ile geri alınması bekleniyor.

Genç Sağlık Sendikası’ndan Gazzeli Çocuklara Anlamlı Ziyaret Genç Sağlık Sendikası’ndan Gazzeli Çocuklara Anlamlı Ziyaret

Gelişmeleri yakından takip eden sendika üyeleri ve kamu çalışanları, bu durumun çözüme kavuşturulması için yapılan girişimleri izlemeye devam ediyor. Sendika üyelerine yönelik sendika ücretindeki kesintinin ek protokol ile geri alınıp alınmayacağı merak konusu olurken, resmi açıklamalar bekleniyor.