Sabah gazetesinin haberine göre olay, Fatih Ö.'nün (39) yüzde 97 engelli kızı Esila Ö.'nün (11) kırılan ayağının alçıya alındığı bir dönemde meydana geldi. Fatih Ö. ve eşi, ayağın tekrar kaydığını fark ederek hastaneye gittiler. İddiaya göre, Acil Servis'te doktor Mehmet Ş. ile Fatih Ö. arasında bir tartışma yaşandı ve doktor "beyaz kod" talebinde bulundu. Bu talep sonucunda polisler Fatih Ö.'yü gözaltına aldılar.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada Fatih Ö. hakkında, 'tehdit' ve 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçlarından 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Ancak Fatih Ö., ifadesinde şunları belirtti: "Doktora kızımın engelli olduğunu söyledim. Bana, 'Bu saate kadar durduysa sabaha kadar da durur. Sabah polikliniğe getirin' dedi. Engelli olması nedeniyle ellerini ve ayaklarını hareket ettirdiğini anlattım. Tekrar aynı şeyleri söyleyince başkalarına sordum, onlar da doktor Mehmet Ş.'nin onay vermediğini söyledi. Bizi 2 saat beklettiler, bu durumdan şikayetçi olacağımı söyleyince doktor bana küfür ederek 'nereye şikayet ediyorsan et' dedi."

Dr. Mehmet Ş. ise, atel değişiminin sabah poliklinikte yapılacağını, hayati bir durum olmadığının söylendiğini ve Fatih Ö.'nün kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu ifade etti.

Hastaya Cinsel İstismarda Bulunan Hemşireden İğrenç Savunma! Hastaya Cinsel İstismarda Bulunan Hemşireden İğrenç Savunma!

44.Asliye Ceza Mahkemesi, delil bulunamadığı gerekçesiyle Fatih Ö.'nün beraatine karar verdi. Ancak mahkeme, Dr. Mehmet Ş. hakkında 'sanığın çocuğuna gerekli tedaviyi uygulamadığı' ve 'sanığa hakaret ettiği' gerekçesiyle kamu davası açılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.