Köprücük kemiği kırılan Ayşe K., Ankara'daki bir kamu hastanesine ameliyat için girdi. Ancak operasyon sonrası, anestezi etkisinden çıkmasını beklemek üzere özel bir odaya alındı. İşte tam bu kritik anlarda yaşananlar, korkunç iddiaları gündeme getirdi.

Sabah gazetesinin haberine göre, bilinci açık olan ancak narkozun etkisi altında hareket edemeyen Ayşe K., yanına anestezi doktoru İsa Özüm K. tarafından yaklaşıldığını ifade etti. İddiaya göre İsa Özüm K., kadın hastaya cinsel tacizde bulundu. Ayşe K. yaşadığı dehşet anlarını anlatırken, hasta odasına götürüldükten sonra kendine geldiğinde iç çamaşırının iç kısmında eldiven pudrası olduğunu da dile getirdi.

SUÇLAMAYI REDDETTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında ifadesi alınan İsa Özüm K. ise Ayşe K'ye görevi dâhilindeki işlemlerde bulunduğunu, narkozun etkisiyle kendisini suçladığını öne sürerek suçlamayı kabul etmedi.

İsa Özüm K. hakkında, 'Kendini savunamayacak durumda olan kişiye karşı nitelikli cinsel saldırı' suçundan 18 yıldan az olmamak şartlı hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Dosyaya konulan Görüntü İzleme Tutanağı'nda da olay detaylıca anlatıldı.

Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal! Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal!

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Yeşil cerrahi elbiseli, sol elinde beyaz eldiven takılı kişinin, Ayşe K.'nin üzerinde örtülü beyaz çarşafın altından göğüs hizasına denk gelen bölgeye elini soktuğu, diğer kişilerin görüşünü engelleyecek şekilde kaldırarak müştekinin cinsel bölgesine elini soktuğunun görüldüğü kaydedildi.

DAHA ÖNCE DE YAPTIĞI BELİRLENDİ

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan İsa Özüm K, geçen yılın başlarında yine taciz suçlamasıyla gündeme gelmişti. Anestezi doktoru, burun ameliyatı olan G.K'yi ultrason çekme bahanesiyle taciz etmeye çalışmış ancak kadının bağırması üzerine odadan çıkmıştı.

İsa Özüm K. hakkında cinsel saldırıya teşebbüste bulunduğu iddiasıyla 4,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Doktor, 16 ay tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz haziranda cezaevinden çıkmış.