. Ancak olayın arka planı, trajik bir hikayeye dayanıyor. G.E.'nin eşi, 6 yıl önce safra kesesi ameliyatında aort damarının kesilmesi sonucu hayatını kaybetti ve bu ölümün sorumlusu olarak Dr. Erdem yargılandı ve ceza aldı.

Olay, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Atakum ilçesindeki ek binasında gerçekleşti. Dr. Mustafa Erdem, hastaneye yakın bir noktada aracına bindi ve burada G.E. ile arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Ancak bu tartışma hızla bir tehdit halini aldı. G.E., silahını doğrultarak Dr. Erdem'den aracı sürmesini istedi.

Çevredekilerin hızla polisi araması sonucunda polis, Dr. Erdem'e ait olan aracın peşine düştü ve kurtarma operasyonu başlatıldı.

Yakalandı

Sağlık çalışanlarından Yalı Çapkını dizisine tepki! Sağlık çalışanlarından Yalı Çapkını dizisine tepki!

 Araç, Ankara yolu üzerinde polis tarafından önü kesilerek durduruldu. Doktor Mustafa Erdem yara almadan kurtarılırken, G.E. ise yakalanıp, gözaltına alındı.

Sinop’ta, G.E.’nin eşi Çiğdem E.'nin (29) 2017 yılında safra kesesi ameliyatı sırasında aort damarının kesilmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Olayda kusuru bulunduğu suçlamasıyla açılan davada Dr. Mustafa Erdem'in 2 yıl 1 ay hapse mahkum olduğu, bu cezanın ise 15 bin TL para cezasına çevrildiği öğrenildi.