Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan inceleme, 2021 yılında özel bir hastanede gerçekleşen olayla ilgili detaylı araştırma yapıldı. Y.S., doğum işlemi için başvurduğu hastanede sezaryenle doğum gerçekleştirildikten sonra, taburcu edildiği gün yaşadığı kusma ve ağrı şikayetleriyle tekrar aynı hastaneye başvurdu.

Yaşanan komplikasyonlar sonucunda Y.S., bağırsaklarındaki sıkıntı nedeniyle 12 gün hastanede tedavi gördü. Ancak, taburcu edilmesinin ardından 2 gün içinde Y.S.'nin doğum sonrası atılan dikişleri iltihaplandı.

"DURUM NORMAL"

Tekrar hastaneye başvuran Y.S.'ye, doğumu yaptıran doktor D.A., iddiaya göre durumun normal olduğunu, iltihabın zamanla biteceğini söyledi. Hastaneden ayrılan Y.S.'nin 2 yıl boyunca ara ara ağrıları ve iltihap akıntısı devam etti. Bu sürede başvurduğu hastanelerde sonuç alamayan kadın, ağrıyla geçen 2 yılın ardından 2 ay önce Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

2 YIL AĞRI ÇEKTİ

Burada yapılan kontrolde, doktor tomografi istedi. Çekilen tomografide, Y.S.'nin vücudunda doğum sonrası unutulan sargı bezi görüldü.

Türkiye’nin En Büyük Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi Kuruluyor! Türkiye’nin En Büyük Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi Kuruluyor!

İhmal nedeniyle 2 yıldır yaşadıklarından dolayı şoke olduğunu belirten Y.S.'nin vücudundaki 30 santimetrelik gazlı bez ameliyatla çıkarıldı. Olayla ilgili dava açmaya hazırlanan Y.S.'nin durumunun gündeme gelmesinin ardından, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, hastane ve doktor D.A. hakkında inceleme başlattı.

Editör: Serap