Daha önce Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Güneş'in Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi rektör yardımcılığına atanmasının ardından, boşalan başhekimlik koltuğuna kimin atanacağı konusu kamuoyunda büyük bir merak konusu haline gelmişti.

Son gelişmelere göre, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevine Doç. Dr. Süleyman Ersoy getirildi. Doç. Dr. Süleyman Ersoy, daha önce Başhekim yardımcısı olarak görev yapmıştı ve deneyimli bir sağlık profesyoneli olarak biliniyor.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kırşehir ilinin sağlık alanındaki en büyük kurumlarından biri olması nedeniyle, başhekimlik görevine getirilen Doç. Dr. Süleyman Ersoy'un yönetimindeki dönemin, şehirdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini ve etkinliğini artırma amacı taşıdığı belirtiliyor.

DOÇ. DR. SÜLEYMAN ERSOY KİMDİR ?

1982 doğumlu olan Süleyman Ersoy, Kırşehir'in Mucur ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Mucur Atatürk İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Kırşehir Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nde eğitimine devam etti. Üniversite hayatına Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'nde başlayan Ersoy, tıp eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra uzmanlık alanını belirlemek üzere Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

Sağlık kariyerine adım atan Ersoy, 2006-2007 yılları arasında Yozgat Çekerek Devlet Hastanesi'nde pratisyen doktor olarak göreve başladı. Ardından 2007-2011 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı'nda asistan doktor olarak çalıştı. 2011-2015 yılları arasında ise Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman doktor olarak görev yaptı.

Ersoy'un akademik kariyeri de oldukça parlak oldu. 2016-2023 yılları arasında Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Doktora öğretim üyesi olarak görev yaptı ve bu süreçte 8 Ağustos 2023 tarihinde doçentlik ünvanını elde etti.

Ersoy'un idari görevleri de kariyerinde önemli bir yer tutuyor. 2015-2016 yılları arasında Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı görevini üstlendi. 2016-2018 döneminde Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanlığı görevini yürüttü. 2018-2019 yıllarında Kaman Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundu. Son olarak 2022-2023 yılları arasında Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev aldı.

Süleyman Ersoy, evli ve iki çocuk babasıdır. Kendisi, sağlık alanındaki uzmanlığı ve idari deneyimi ile Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevine atanmıştır.