Konuyla ilgili edinilen bilgilere göre doktorun saldırıya uğramasını kabul edilemez bulan meslektaşları 8 Mayıs Pazartesi günü iş bırakacaklarını duyurdular.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir doktor hasta yakını tarafından şiddete uğramasının üzerine Hekimsen’den yeni bir açıklama geldi.

Buna göre hekimler 8 Mayıs Pazartesi günü iş bırakma kararı aldı.

Hekimsen’in sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada;

endikamız Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meslektaşımıza yapılan saldırı nedeniyle 08. Mayıs 2023 tarihi için 1 günlük iş bırakma kararı almıştır

denildi.

NE OLMUŞTU?

Hastane Güvenliği Nurgül Şahin Soysal Kalp Krizinden Vefat Etti! Hastane Güvenliği Nurgül Şahin Soysal Kalp Krizinden Vefat Etti!

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çocuk acil servisini basan bir hasta yakını çocuğuna damar yolu açılamadığı ve kolu şiştiği gerekçesiyle doktora saldırmıştı. Hekimsen Doğu Marmara Şubesi’nden yapılan açıklamada; “Konuyla alakalı avukatlarımız hukuki sürecin takipçisidir. Doktorlarını siyasi rant uğruna halkın önüne atanlar, doktor dövebiliyoruz diye övünülecek bir  sağlık sistemi inşa edenler şunu bilmeliler ki bu sistemi Hekimsen olarak değiştireceğiz” ifadeleri kullanılmıştı.