Kumluca Devlet Hastanesi'ne ait olan, hastanenin eski ve yeni binalarında toplam 140 tekerlekli sandalyenin 80 tanesi iddiaya göre kayboldu. 

Bu sandalyeler, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda kimlik karşılığında tahsis edilen ve hastane güvenlik personeli tarafından emanet edilen eşyalardan biriydi. Ancak, son bir süredir bu sandalyelerin akıbeti belirsizliğini koruyor ve hiçbir şekilde bulunamıyor.

Olay, Kumluca ilçesinde büyük bir şaşkınlık yaratırken, yerel gazete Lider Gazete'de İbrahim Okumamış tarafından kaleme alınan bir köşe yazısıyla kamuoyuna duyuruldu. Şu an için sandalyelerin nasıl kaybolduğu ve nereye gittiği konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor

HEYET GÜNLERİ İŞKENCEYE DÖNMÜŞ

Kumluca Devlet Hastanesi’nin eski ve yeni binası olmak üzere toplamda 28 bin metrekarelik bir alanda kullanılan tekerlekli sandalyelerin hastalar tarafından alındıktan sonra geri getirilmediği tahmin ediliyor. Hastane yönetimi tarafından güvenlik görevlerine kayıp tekerlekli sandalyelerin bulunması hususunda talimat verildiği öğrenilirken, sandalyelerin sayısında azalma olduğu için heyet günlerinin işkenceye dönüştüğü ifade ediliyor.

“HASTAYI MAĞDUR ETMEYİN, BULUN”

Konuyla alakalı bir sosyal medya kullanıcısı tekerlekli sandalyelerin akıbetini paylaştı. Sosyal medya kullanıcısı konuyla alakalı, hastanede sürekli sandalye sayısının değiştiğinden yakınarak “Bununla ilgili personel sürekli topluyor. Ama biz halk olarak market arabasını geri getiririz, sandalyeyi bırakırız biri alır zaten. Heyet günleri daha çok sıkıntı. Onun için kimlikle ön taraftan veriyorlar. Güvenlik anons ediyor onlara bu konuda görev verildi; ‘Hastayı mağdur etmeyin, bulun’ diye” ifadelerini kullandı.